Długiego weekendu ciąg dalszy. Mól: Zasłużyliśmy na remis

Dystans dzielący lidera z Wilkowic od wicelidera z Jaworza zmniejszył się do jednego punktów. GLKS zremisował bowiem wczoraj z Godziszką. Wyniki 23. kolejki ocenia Antoni Mól. Szkoleniowiec klubu z Bestwinki zapowiada na naszych łamach także zbliżające się mecze.

Podsumowanie 23. kolejki:

Szybko, bo w 10. i 22. minucie straciliśmy dwa gole. Wydawało się, że mecz może mieć jednostronny przebieg. Zdołaliśmy jednak wrócić do gry, złapaliśmy jeszcze przed przerwą kontakt. Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando. Myślę, że wszyscy się zgodzą z moją oceną. Niestety, pomimo przewagi nie zdołaliśmy doprowadzić do remisu. Być może przeciwnik poznał wynik pojedynku z Wilkowicach, bo w jego poczynania wkradła się nerwowość. Zasłużyliśmy w Jaworzu na remis.

Beskid wiosną osiąga dobre wyniki, ale to gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Lider z Wilkowic stracił punkty, co niewątpliwie stanowi niespodziankę. Do samego końca toczyć się będzie walka o mistrzostwo.

Zapora Wapienica o mistrzostwo nie walczy, Sokołowi spadek nie grozi. Stawka meczu nie była zatem wysoka. Na końcowy wynik wpływ mogły mieć ewentualne braki kadrowe. Rozpoczął się długi weekend.

Zapora Porąbka obudziła się, odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, notuje fajną serię. Być może jest to efekt zmiany trenera, nowa miotła dobrze zamiata. Były kandydat do awansu pokazuje dobre oblicze.

W Czechowicach mógł paść każdy wynik. Bystra potrafiła urwać punkty liderowi w derbowym meczu, teraz zdobyła trzy na wyjeździe.

Pionier należy do ligowej czołówki, nie do ścisłej, ale do czołówki. 40 punktów nie bierze się znikąd, każdy trzeba wywalczyć. Groń znajduje się w dolnych rejonach, do końca będzie walczył o utrzymanie.

Wynik 9:1 w dorosłej piłce nieczęsto się zdarza. Przełom to kolejny zespół z czołówki. Wykorzystał prawdopodobnie słabość i problemy rywala. Nie wiem jaka sytuacja panuje w Mazańcowicach, być może niektórzy pogodzili się ze spadkiem.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 23. kolejki:
GLKS Wilkowice - Beskid Godziszka 2:2 (1:1)
GKS Czarni Jaworze - KS Bestwinka 2:1 (2:1)
Pionier Pisarzowice - Groń Bujaków 4:1 (1:1)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - KS Bystra 2:3 (0:1)
Zapora Wapienica - Sokół Buczkowice 1:2 (1:1)
Zapora Porąbka - Iskra Rybarzowice 5:1 (3:0)
LKS Mazańcowice - Przełom Kaniów 1:9 (1:3)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:

Jakub Pilch - GLKS Wilkowice

Adrian Pająk - KS Bestwinka

Robert Jurczyga - Przełom Kaniów/MRKS II Czechowice-Dziedzice

Adam Waliczek - GKS Czarni Jaworze

Roland Król - GKS Czarni Jaworze

________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedź 24. kolejki:

Zapowiada się ciekawy mecz. Zmierzymy się z solidnym rywalem, który wiosną prezentuje się dobrze. Postaramy się poprawić nasz dorobek punktowy.

Czarni nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. To może być mecz kolejki. Wicelider pojedzie na specyficzny teren. To będzie atutu ambitnej Iskry. Łatwo nie będzie, ale myślę, że drużyna z Jaworza zwycięży.

Tabela wskazuje na Zaporę Wapienica, ale Beskid wiosną punktuje systematycznie. Przed nami ostatnie mecze sezonu, nie każdy zespół gra o życie, zaangażowanie zawodników może być nieco mniejsze.

Każda strata punktów lidera w Bujakowie stanowić będzie olbrzymią niespodziankę. Cuda się zdarzają, ale nie sądzę, aby do tego doszło.

Ciężko wskazać faworyta meczu, do którego dojdzie w Buczkowicach. Nie przewiduję wysokiego wyniku. Natomiast każdy może wygrać.

Drużyny z górnych rejonów tabeli spotkają się w Kaniowie. Zapowiada się zacięty pojedynek, z którego zarówno Przełom, jak i Zapora Porąbka może wyjść zwycięsko.

Bystra podejmie ostatnią drużynę. Jeśli po czwartkowym laniu na mecz dojedzie. LKS Mazańcowice w końcówce rundy grał będzie z nożem na gardle. Sądzę, że gospodarze sobie poradzą.

źródło: sportowebeskidy.pl

24. kolejka bielskiej A-klasy

(7) KS Bestwinka - Pionier Pisarzowice (4)

niedziela, 29 maja 2016 r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2015/16 (j) Pionier Pisarzowice - KS Bestwinka 2:1
2014/15 (w) Pionier Pisarzowice - KS Bestwinka 3:2
2014/15 (j) KS Bestwinka - Pionier Pisarzowice 1:1
2013/14 (w) Pionier Pisarzowice - KS Bestwinka 1:3
2013/14 (j) KS Bestwinka - Pionier Pisarzowice 2:4

Forma zespołów:
KS Bestwinka:
26.05.2016 r. (wyjazd) GKS Czarni Jaworze 1:2
21.05.2016 r. (wyjazd) Iskra Rybarzowice 1:1
15.05.2016 r. (dom) Groń Bujaków 2:1
08.05.2016 r. (wyjazd) Beskid Godziszka 2:6