Dobry start napędzi do działania?

W świąteczny wtorek zainaugurowane zostały zmagania w ramach KEEZA A-klasy, a już w zbliżający weekend emocjonować będziemy się kolejną serią gier. Do podsumowania premierowej kolejki przechodzimy wraz z komentarzem trenera Orła Kozy, Marcinem Stefanowiczem...

Początek ustawił losy meczu
Potyczka między LKS Ligota, a Orłem Kozy była jedną z ciekawiej zapowiadających się na inaugurację bielskiej A-klasy. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości 1:0. W 5. minucie do siatki rywala trafił Wojciech Waluś i Orzeł do końca dowiózł wygraną, mimo nacisków zawodników LKS-u, którzy m.in. nie wykorzystali rzutu karnego. - Zawsze jest fajnie zacząć od trzech punktów. Nie był to dla nas łatwy mecz. Z czasem zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy, ale cel uświęca środki. Do ostatniego gwizdka sędziego konsekwentnie realizowaliśmy swoje założenia - komentuje szkoleniowiec Orła, Marcin Stefanowicz.

Czas pokaże
W pierwszej kolejce rozgrywek piłkarskich A-klasy Bielsko-Biała odbył się szereg emocjonujących meczów. Przełom Kaniów spotkał się z GLKS-em Sferanet Wilkowice II, a wilkowiczanie triumfowali zdecydowanie, pokonując rywali 5:2. W meczu między Zaporą Porąbka, a Zamkiem Grodziec Śląski, drużyna gospodarzy odwróciła losy meczu, wygrywając 4:2 pomimo początkowej przewagi Zamku i cieszyła się z pierwszych trzech punktów w sezonie. Podbeskidzie Bielsko-Biała III, po reaktywacji, odniósł zwycięstwo na wyjeździe przeciwko Pionierowi Pisarzowice. Wynik 3:1 na korzyść drużyny gości potwierdził ich przewagę w meczu, choć Pionier ambitnie próbował stawić opór. W spotkaniu Żaru Międzybrodzia Bialskiego przeciwko LKS-owi Czaniec II, to drużyna gości wygrała 4:1. Beniaminek rozgrywek Iskra Rybarzowice zmierzyła się z Sokołem Hecznarowice, a goście odnieśli zwycięstwo 2:1. Pomimo początkowej przewagi Sokoła Hecznarowice, Iskra Rybarzowice zdobyła honorowego gola, ale nie była wstanie odwrócić losów meczu. - Trudno jest teraz przepowiadać, kto będzie faworytem. Znacznie więcej będzie można powiedzieć po 3-4 meczach. Wszyscy mówią, że dookoła się zbroją... Zobaczymy co z tego wyniknie - przekonuje opiekun piłkarzy z Kóz.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 1. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
Przełom Kaniów - GLKS Sferanet Wilkowice II 2:5 (1:2)
PIONIER PISARZOWICE - Podbeskidzie Bielsko-Biała III 1:3 (0:1)
Zapora Porąbka - Zamek Grodziec Śląski 4:2 (1:2)
Żar Międzybrodzie Bialskie - LKS Czaniec II 1:4 (1:1)
Iskra Rybarzowice - Sokół Hecznarowice 1:2 (0:2)
LKS Ligota - Orzeł Kozy 0:1 (0:1)
KS Bystra - Zapora Wapienica (przełożony)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
2 - Bogdan Swarzyński (Sokół Hecznarowice), Kacper Kaspera (LKS Czaniec II), Kamil Góra (Przełom Kaniów), Marek Micherda (Zapora Porąbka) oraz Vasyl Trynoha (Zapora Porąbka)