Drugie miejsce trampkarzy w Gminie

Nasi trampkarze byli bardzo blisko końcowego triumfu w Turnieju Gminnym, który w sobotę rozegrano na hali w Pisarzowicach. Podopieczni Bogusława Lorensa ostatecznie zajęli 2.miejsce, ustępując jedynie Pasjonatowi Dankowice.

W turnieju, oczywiście obok gospodarza imprezy Pioniera, udział wzięły drużyny: Pasjonata Dankowice, Wilamowiczanki Wilamowice oraz Sokoła Hecznarowice.

Zmagania rozpoczęły się równo o godz. 10:00, a ekipy rywalizowały w systemie każdy z każdym w spotkaniu trwającym 15 minut bez przerwy. W pierwszej serii gier nasi trampkarze zmierzyli się z Wilamowiczanką Wilamowice. Spotkanie to choć rozstrzygnęło się na korzyść Pioniera i zwycięstwem 2:1, to dostarczyło sporo emocji i nerwów do ostatniego gwizdka sędziego. W kolejnym turniejowym meczu już bez specjalnych nerwów okazaliśmy się lepsi od Sokoła Hecznarowice pokonując rywala 5:1. Tak więc o końcowym triumfie w turnieju miał zdecydować ostatni pojedynek z Pasjonatem Dankowice, który również mógł pochwalić się po dwóch kolejkach kompletem punktów. Choć Pionier nie ustępował specjalnie swoim kolegom z Dankowic, to tym razem musieli oni uznać ich wyższość przegrywając 1:2.

Takim sposobem to Pasjonat Dankowice okazał się najlepszą drużyną Turnieju Gminnego zbierając komplet punktów. Nasi trampkarze zajęli 2.miejsce, a podium uzupełniła drużyna Wilamowiczanki Wilamowice. Niechlubne ostatnie miejsce dla Sokoła Hecznarowice.

Skład Pioniera: Adamus S. - Gawor M., Nikiel B., Koim K., Strzeżoń M., Kubiczek A., Kowalski G., Tora Sz., Baron I.

Strzelcy bramek dla Pioniera: Gawor M. i Baron I. - 2, Nikiel B., Strzeżoń M., Kubiczek A. i Kowalski G. - 1