Faworyci potracili punkty

W świąteczną sobotę i poniedziałek toczyły się mecze wramach 15. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała. Kibice zgromadzeni na stadionach nie mogli narzekać na brak emocji i niespodziewane rozstrzygnięcia.

Są w formie
Ekipa z Wapienicy prezentuje się z bardzo dobrej strony na wstępie rundy wiosennej. Po wygranej z KS-em Bystra wapieniczanie poszli za ciosem w świąteczną sobotę. Zapora nie przestraszyła się wicelidera rozgrywek i faworyta tego spotkania - rezerw GLKS-u Sferanet Wilkowice i zwyciężyła w tym starciu 3:0, dzięki czemu zameldowała się w górnej części tabeli. - Cieszy mnie dobra dyspozycja mojej drużyny. W zeszłą rundę weszliśmy kiepsko, w pierwszych sześciu meczach nie zdobyliśmy punktu, a teraz jest na odwrót. Nie ma co ukrywać, GLKS II w pierwszym meczu pokazał się z lepszej strony niż w miniony weekend. Niemniej, mecz był bardzo otwarty i wyrównany. Wilkowiczanie mieli swoje sytuacje, ale bardzo dobrze reagowaliśmy na to. Wygraliśmy w dwóch pierwszych meczach, ale przed nami weryfikacja w kolejnych tygodniach, gdzie czekają nas trzy trudne wyjazdy - komentuje szkoleniowiec Zapory, Rafał Bednarek.

Dół tabeli zapunktował
Aż cztery remisy padły w świątecznej kolejce w bielskiej A-klasie. Za jeden zapunktowały także ekipy z dołu tabeli. Żar Międzybrodzie Bialskie pokazał charakter, odmieniając losy meczu z liderującą "Trójką" Podbeskidzia Bielsko-Biała, finalnie remisując 3:3. Z zaliczki punktowej cieszyła się także Iskra Rybarzowice, która zremisowała z rezerwami LKS-u Czaniec 2:2. - Młodzież Podbeskidzia nie miała łatwo w meczu z Żarem. Oprócz specyfiki boiska dochodzi fakt, że ekipa z Międzybrodzia dysponuje teraz sporą siłą fizyczną, co będzie atutem tej drużyny. Na Iskrze również może dochodzić w tej rundzie do niespodzianek. Widziałem, że drużyna z Czańca była wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny, jednak to nie wystarczyło, aby wygrać w Rybarzowicach - przyznaje opiekun piłkarzy z Wapienicy.

Wyjazdowe skalpy
W pozostałych meczach z trzech punktów cieszył się Sokół Hecznarowice, który pokonał na wyjeździe KS Bystra 1:0 po bramce Adriana Pająka z rzutu karnego. Pewnym zwycięstwem zakończył się także pojedynek "w delegacji" Przełomu Kaniów. Podopieczni Zbigniewa Wierzgonia wygrali z LKS-em Ligota 3:0. - Wynik Przełomu mnie mocno zaskoczył. Nie wiem, jak to wyglądało z perspektywy boiska, ale widać, że drużyna z Kaniowa dobrze przygotowała się do tej rundy i może być niewygodnym rywalem - ocenia trener Bednarek.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 15. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
PIONIER PISARZOWICE - Zamek Grodziec Śląski 1:1 (1:0)
Zapora Porąbka - Orzeł Kozy 1:1 (0:0)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Podbeskidzie Bielsko-Biała III 3:3 (1:3)
Zapora Wapienica - GLKS Sferanet Wilkowice II 3:0 (1:0)
Iskra Rybarzowice - LKS Czaniec II 2:2 (2:2)
KS Bystra - Sokół Hecznarowice 0:1 (0:1)
LKS Ligota - Przełom Kaniów 0:3 (0:2)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
11 - Łukasz Kot (LKS Ligota) oraz Patryk Wójtowicz (Przełom Kaniów)