Generalny sprawdzian przed startem ligowych rozgrywek

Ostatnie sparingowe spotkanie rozegrają w najbliższy weekend nasi seniorzy podczas letniego okresu przygotowawczego przed startem ligowych zmagań w nowym sezonie. Podopieczni Łukasza Nycza w sobotę na własnym boisku zmierzą się z przedstawicielem oświęcimskiej A-klasy - Solavią Grojec.

Sparing
sobota, 5 sierpień 2023 r., godz. 14:30
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - Solavia Grojec

Solavia Grojec przetestuje formę naszych seniorów w ich ostatnim sparingu tego lata, a drużyna ta występuje na co dzień w rozgrywkach oświęcimskiej A-klasy. Miniony sezon upłynął dla niej dość spokojnie, bo ani nie była zamieszania w walkę o czołowe lokaty, jak i o utrzymanie i finalnie finiszowała na 9. miejscu w ligowej tabeli. Za wyniki zespołu odpowiada od lata 2022 roku szkoleniowiec Sebastian Smolarek, który w dalszym ciągu imponuje formą na boisku, wspierając swoich podopiecznych. W poprzedniej kampanii był zdecydowanie najlepszym strzelcem swojej ekipy i jednym z najlepszych całej ligi, strzelając aż 19 bramek, a warto wspomnieć, że drugi w tym zestawieniu Maciej Witek był autorem 9 trafień. Solavia rozegrała już jedno spotkanie kontrolne podczas obecnego okresu przygotowawczego, okazała się lepsza od Sokoła Frydrychowice wygrywając pewnie 5:0.

Nie udało się naszym seniorom zwyciężyć w ich pierwszym sparingu tego lata i niestety przegrali oni z a-klasowym Huraganem Inwałd 0:2, aczkolwiek sam mecz stał na dość dobrym poziomie, a rywal okazał się mocno wymagający. Szkoleniowiec Łukasz Nycz skorzystał w tym pojedynku łącznie z aż 19 zawodników (a było jeszcze kilku nieobecnych) i w głównej mierze testował nowe pozycje dla kilku swoich podopiecznych. Podobnie zresztą może być w najbliższą sobotę, gdyż ponownie trener Pioniera będzie mógł skorzystać z bardzo szerokiej kadry swojego zespołu, szerszej nawet niż w poprzednim meczu, więc każdy zawodnik będzie miał okazję zaprezentować swoją formę na nie co ponad tydzień przed startem ligi. A ta startuje już 15 sierpnia - nasi seniorzy inauguracyjne spotkanie rozegrają wówczas przed własną publicznością, w którym ich rywalem będzie tegoroczny beniaminek Podbeskidzie III Bielsko-Biała.