Hutyra: Dawno nie było tylu zmian w naszej a-klasie

Po wakacyjnej przerwie do "żywych" wracają zmagania w KEEZA A-klasie Bielsko-Biała. Inauguracyjną kolejkę zapowiadamy wraz z trenerem LKS-u Ligota, Zdzisławem Hutyrą.

- Na inaugurację zawsze chciałoby się wygrać. W ostatniej chwili straciliśmy jednak ważnego zawodnika, Sebastiana Wróbla, który przeprowadził się do innego zakątka naszego kraju i będzie grał w wyższej lidze. Szkoda, bo to nietuzinkowy zawodnik, ale jestem dumny z graczy, których mam. Dobrze przepracowaliśmy lato, nie było obijania, zawodnicy podeszli profesjonalnie do swoich obowiązków, na tyle ile można użyć tego słowa w a-klasie. Będziemy walczyć o komplet punktów.

Pionier miał dobrą rundę wiosenną w poprzednim sezonie, jest bardziej doświadczoną ekipą i na własnym terenie wygrają z "Trójką" Podbeskidzia.

Trudno o dobre typy przed pierwszą kolejką, wszak dawno nie było tylu zmian w naszej a-klasie. Z zespołem z Wilkowic mierzyliśmy się pucharze i na pewno to drużyna dobrze przygotowana do sezonu. Teren Przełomu nigdy nie należy jednak do łatwych, dlatego pokuszę się o typ X2.

Nigdy nie chciałem grać z beniaminkami w 1. kolejce. Zapora Porąbka "na fali" entuzjazmu z poprzedniego sezonu będzie chciała zwyciężyć z bardziej ograną drużyną na tym szczeblu rozgrywkowym Zamkiem Grodziec Śląski i może to jej się udać.

Żar stracił swojego najlepszego strzelca, aczkolwiek nie spisywałbym tej drużyny na straty. Oczywiście, rezerwy LKS-u Czaniec są w dobrym rytmie meczowym, stąd typuję X2.

Sokół Hecznarowice to zespół, który potrafi się dobrze bronić. Na specyficznym boisku w Rybarzowicach będzie im się jeszcze łatwiej skonsolidować w defensywie. Obstawiam, że mecz z Iskrą zakończy się podziałem punktów.

źródło: sportowebeskidy.pl

1. kolejka KEEZA A-klasa Bielsko-Biała

(-) Pionier Pisarzowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała III (-)

wtorek, 15 sierpień 2023 r.

Sędziowie (KS Tychy):
Główny: Paweł Myszor
Asystent nr. 1: Krzysztof Chełchowski
Asystent nr. 2: Adam Kapłon

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
27.07.2023 r. (dom) Sokół Hecznarowice 0:1
17.06.2023 r. (wyjazd) Sokół Zabrzeg 0:3
14.06.2023 r. (wyjazd) Sokół Hecznarowice 2:0
10.06.2023 r. (dom) Zapora Wapienica 1:4
07.06.2023 r. (wyjazd) LKS Czaniec II 0:5