Juniorzy jednak w III Lidze Okręgowej!

Choć była na to duża nadzieja i od dłuższego czasu się o tym mówiło, to teraz już oficjalnie możemy poinformować że nasi juniorzy w nadchodzącym sezonie 2017/2018 będą występować po roku przerwy w rozgrywkach III Ligi Okręgowej. W nie co zmienionej formule w nowym sezonie do rozgrywek IV Ligi Okręgowej przystąpią natomiast nasze młodziki młodsze.

Choć w rywalizacji sportowej podopieczni Bogusława Lorensa w minionym sezonie IV Ligi Okręgowej uplasowali się "dopiero" na 3. miejscu w ligowej tabeli, to w kuluarach mówiło się o możliwym włączeniu ich do wyższej ligi. Miało to bowiem związek z tym, że dodatkowo LKS Czaniec otrzymał szansę na grę w barażu o II Ligę Wojewódzką (którą zresztą wykorzystał) oraz możliwym wycofaniu się z rozgrywek trzecioligowych LKS-u Ligota, a także Przełomu Kaniów. Zwolniłoby to zatem dodatkowe miejsca w III Lidze Okręgowej dla Wilamowiczanki Wilamowice i właśnie naszych juniorów. Mamy już oficjalna informację, że tak też właśnie się stało i po roku przerwy młodzi Pionierzy znów zagrają w rozgrywkach trzecioligowych, w których udział weźmie osiem zespołów. Zmieniona zostanie natomiast formuła zmagań, coś na wzór naszej Ekstraklasy. Po rozegraniu fazy zasadniczej rozgrywki zostaną podzielone na Grupę Mistrzowską oraz Spadkową, a każda z drużyn w tych że grupach rozegra ze sobą mecz i rewanż po czym zostanie wyłoniony mistrz oraz spadkowicz.

Uczestnicy III Ligi Okręgowej Juniorów w sezonie 2017/2018:
Groń Bujaków
KS Bestwinka
LKS Mazańcowice
Pionier Pisarzowice
Sokół Hecznarowice
Soła Kobiernice
Wilamowiczanka Wilamowice
Zamek Grodziec Śląski

W nie co zmienionej formule na boiskach IV Ligi Okręgowej w sezonie 2017/2018 występować będą nasze młodziki. Pierwotnie informowaliśmy, że w tych rozgrywkach nie dojdzie do większych zmian i w sezonie jesiennym będą oni występować w dziesięciozespołowej lidze. Związek doszedł jednak do wniosku, by podzielić zmagania na dwie grupy i tak oto nasze młodziki pod kierownictwem Roberta Nycza rywalizować będą w Grupie 1, w której znajdzie się również pięć innych drużyn z którymi rozegrają w sezonie jesiennym mecz i rewanż. Natomiast na ten moment nie jest znana formuła rozgrywek jeśli chodzi o awanse i spadki. Być może po jesieni dojdzie do utworzenia dwóch grup w oparciu o wyniki drużyn, w których to rywalizacja toczyć się będzie już wiosną.

Uczestnicy IV Ligi Okręgowej Młodzików Grupa 1 w sezonie 2017/2018:
KS Bestwinka
LKS Bestwina