Każda passa ma swój kres

Sporo wyników remisowych towarzyszyło minionej kolejce w KEEZA A-klasie Bielsko-Biała. Jednym z zespołów, który sięgnął po komplet punktów jest Iskra Rybarzowice. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana w tym.

Doczekali się
Do momentu startu 6. kolejki na koncie Iskry widniało "0" po stronie punktów. To jednak uległo zmianie po meczu z Przełomem Kaniów, który na własnym terenie potrafi być niebezpiecznym zespołem, o czym przekonał się w obecnej kampanii m.in. Pionier Pisarzowice. Beniaminek z Rybarzowic poradził sobie jednak z wyżej notowanym rywalem i przełamał złą serię, wygrywając 2:1. - Każda passa, nawet ta najgorsza, musi mieć kiedyś swój kres. Mecz z Przełomem dobrze się dla nas ułożył, choć mieliśmy swoje problemy kadrowe. Wierzę, że po tym spotkaniu zawodnicy uwierzą w siebie i to ruszy - komentuje szkoleniowiec Iskry, Zbigniew Wydra.

Sypnęło remisami
Trzy spotkania zakończyły się w miniony weekend podziałem punktów. KS Bystra przez długi okres czasu prowadziła z Orłem Kozy, jednak kozianie w końcówce zdołali zdobyć bramkę dającą im remis. Orzeł zachował status wicelidera. Bramek natomiast nie ujrzeliśmy w meczu rezerw GLKS-u Sferanet Wilkowice i LKS-u Czaniec. Świadkami ciekawego meczu natomiast byliśmy w Porąbce. Miejscowa Zapora wysoko postawiła poprzeczkę Pionierowi Pisarzowice, lecz ten zdołał wywalczyć wynik 2:2, mimo iż przegrywał 0:2. - Nie widziałem jeszcze Pioniera w akcji, ale jest to jakieś zaskoczenie dla mnie. Wszak jest to zespół, który w poprzednim sezonie walczył o "Okręgówkę". Myślę jednak, że to kwestia czasu aż odzyskają swoją formę z poprzedniej wiosny - przekonuje opiekun piłkarzy z Rybarzowic.

Lider czujny
Po kolejny komplet sięgnęła trzecia drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała, która zwyciężyła z Sokołem Hecznarowice 3:0, choć do przerwy był remis 0:0. Po raz kolejny świetną formę potwierdzili też piłkarze z Ligoty wygrywając z Żarem Międzybrodzie Bialskie 5:0. Bez punktów w tym sezonie pozostaje Zapora Wapienica, która uległa drużynie z Grodźca 1:5. - Miejmy na uwadze to, że Zapora wszystko grała teraz praktycznie na wyjeździe lub nie na swoim nominalnym obiekcie. Gdy wrócą do siebie do "domu", myślę, że zaczną punktować - ocenia trener Wydra.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 6. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
Orzeł Kozy - KS Bystra 1:1 (0:1)
Zamek Grodziec Śląski - Zapora Wapienica 5:1 (3:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała III - Sokół Hecznarowice 3:0 (0:0)
Zapora Porąbka - PIONIER PISARZOWICE 2:2 (2:1)
Przełom Kaniów - Iskra Rybarzowice 1:2 (0:1)
GLKS Sferanet Wilkowice II - LKS Czaniec II 0:0 (0:0)
LKS Ligota - Żar Międzybrodzie Bialskie 5:0 (3:0)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
8 - Wojciech Waluś (Orzeł Kozy)