Kucharski: Spotkają się dwie równorzędne drużyny

Pięć spotkań 7. kolejki bielskiej A-klasy zaplanowano na sobotę, dwa na niedzielę. Do wszystkich odnosimy się wspólnie z Wiesławem Kucharskim, trenerem Przełomu Kaniów.

Pojedziemy do Wilkowic z bojowym nastawieniem, zagramy o zwycięstwo. Nasze plany zweryfikuje boisko. Zmierzymy się z zespołem, który od kilku lat należy do ligowej czołówki. Każdy zalicza słabsze mecze. Spotkają się dwie równorzędne drużyny, dlatego podział punktów mnie nie zaskoczy.

LKS Mazańcowice zazwyczaj na początku rozgrywek prezentuje się słabiej. Długo to trwało, ale wygrał po raz pierwszy. Rezerwy MRKS-u u siebie są groźne, dlatego stawiam na zwycięstwo gospodarzy.

Mecz Czarnych z Sokołem ma wyraźnego faworyta. Nie twierdzę, że goście są skazani na porażkę, ale jeśli w Jaworzu myślą o awansie, takie spotkania muszą wygrywać.

Pionier z Bystrą zagra u siebie. W meczu z Zaporą Porąbka pokazał, że na własnym boisku jest groźny, wyszedł z 0:2 na 2:2. Do Pisarzowic wróciło kilku zawodników związanych w przeszłości z tym klubem. Pionier gra coraz lepiej, ale typuję remis.

Wapienica to solidny i poukładany zespół, ale gra w kratkę, potrafi przegrać z niżej notowanym rywalem. Drużyna z Porąbki, podobnie jak Czarni, myśląc o mistrzostwie musi wygrywać. Zapora Wapienica będzie chciała odkuć się po ostatniej porażce, stawiam na gospodarzy.

Mecz średniaków w Bujakowie? Na pewno będzie zacięty. Odbędzie się na specyficznym boisku o specyficznej porze, dlatego Groń wygra.

Każdy chwali Bestwinkę, trenerzy mówią o poukładanym zespole, popieram takie opinie. Zastanawiam się jednak, czy można grać dobry i poukładany futbol i nie zdobywać punktów? Jeśli tak, to jak długo? Biorąc pod uwagę oceny wystawiane tej drużynie, to ma zdecydowane za mało punktów. Chcąc gonić czołówkę musi wygrywać. Zagra z Beskidem u siebie, stawiam „1”.

źródło: sportowebeskidy.pl

7. kolejka bielskiej A-klasy

(8) Pionier Pisarzowice - KS Bystra (4)

sobota, 26 września 2015r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
Pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami w historii!

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
20.09.2015r. (wyjazd) Przełom Kaniów 2:4
12.09.2015r. (dom) Zapora Porąbka 2:2
05.09.2015r. (wyjazd) LKS Mazańcowice 2:1
29.08.2015r. (dom) MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:1
22.08.2015r. (wyjazd) Zapora Wapienica 0:2
KS Bystra:
20.09.2015r. (dom) Czarni Jaworze 0:2
13.09.2015r. (wyjazd) KS Bestwinka 4:3
06.09.2015r. (dom) Groń Bujaków 1:2
29.08.2015r. (wyjazd) Beskid Godziszka 4:2