Last dance A-klasy

Dobiegły końca rozgrywki EFCE A-klasy Bielsko-Biała w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. 13. kolejkę zmagań podsumowujemy wraz z trenerem Sokoła Hecznarowice, Bogdanem Swarzyńskim.

Emocje w końcówce
Drużyna z Hecznarowic przystępowała do meczu Orłem Kozy w roli faworyta, jednak kozianie w poprzednich kolejkach pokazali, że nie wolno ich lekceważyć. I tak też było w tym starciu. Ekipa z Kóz jako pierwsza wymierzyła "cios" w 71. minucie, lecz nie udało się jej dowieźć korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie Sokół doprowadził do wyrównania. - Orzeł jest niewygodną drużyną i wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz. Mieliśmy swoje problemy kadrowe, jednak zmiennicy spisali się dobrze. Remis nikogo nie krzywdzi. Kończymy rundę na 7. miejscu i w moim odczuciu wolałbym być wyżej. Zabrakło nam 3-4 "oczek", które straciliśmy niepotrzebnie w niektórych meczach - komentuje szkoleniowiec Sokoła, Bogdan Swarzyński.

Obsada podium znana
Już przed ostatnią kolejką jesienną było jasne, że zimę na 1. miejscu spędzi Soła Kobiernice. Podopieczni Kamila Zonia podeszli jednak do meczu z Sokołem Zabrzeg w pełni skoncentrowani i wygrali 2:0. Wiceliderem po rundzie jesiennej została KS Bystra, która w derbowym meczu pokonała GLKS II Wilkowice 3:1. Na najniższym stopniu podium stanął Żar Międzybrodzie Bialskie - ten z kolei zwyciężył z KS-em Bestwinka aż 7:3. - Uważam, że Soła jest najbardziej solidną drużyną w tej lidze, z szeroką kadrą. Mają też 2-3 indywidualności, które robią różnice. Niemniej, Orzeł pokazał, że można z tą drużyną powalczyć... Dla mnie żadnym zaskoczeniem nie jest wysoka lokata KS-u Bystra. Od kiedy trenuję Sokół uważam, że to bardzo dobry zespół, który czasami ma wahania formy - przyznaje opiekun piłkarzy z Hecznarowic.

Niespodzianki nie mogło zabraknąć
W pozostałych meczach, Pionier Pisarzowice pokonał na wyjeździe Zaporę Wapienica 3:1. Ze zwycięstwa, w takim samym rezultacie, cieszyły się rezerwy LKS-u Czaniec, wygrywając z Zamkiem Grodziec Śląski. Do niespodzianki doszło z kolei w Kaniowie. Miejscowy Przełom uległ ambitnej ekipie z Ligoty 0:3. - LKS zawsze jest nieobliczalnym zespołem. Jego dyspozycja zależy od kadry. Z nami również zaprezentowali się dobrze, choć minimalnie przegrali - ocenia Swarzyński.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 13. kolejki EFCE A-klasy Bielsko-Biała:
Żar Międzybrodzie Bialskie - KS Bestwinka 7:3 (3:1)
Sokół Hecznarowice - Orzeł Kozy 1:1 (0:0)
Soła Kobiernice - Sokół Zabrzeg 2:0 (1:0)
Zapora Wapienica - PIONIER PISARZOWICE 1:3 (1:0)
KS Bystra - GLKS II Wilkowice 3:1 (2:1)
LKS II Czaniec - Zamek Grodziec Śląski 3:1 (1:0)
Przełom Kaniów - LKS Ligota 0:3 (0:2)

Tabela EFCE A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
21 - Jakub Waluś (Żar Międzybrodzie Bialskie)