Młodzież też wznowiła

Za nami początek przygotowań również naszych drużyn młodzieżowych pod wodzą Bogusława Lorensa. Zarówno juniorzy, jak i trampkarze trenować będą dwa razy w tygodniu, w międzyczasie rozgrywając turnieje piłkarskie na hali.

Juniorzy zajęcia wznowili 16 stycznia treningiem na hali w Pisarzowicach. I to właśnie głównie na hali, ale również w terenie przygotowywać się do rundy wiosennej będą zawodnicy stanowiący bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny, spotykając się w tygodniu dwa razy. A pracować nad czym jest, gdyż juniorzy na półmetku rozgrywek IV Ligi Okręgowej Grupy 1 zajmują niechlubne ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie czterema "oczkami" na koncie. Choć strata do wyprzedzających nas drużyn nie jest pokaźna, to jednak liczymy że wiosną nasi juniorzy nie będa już musieli spoglądać na plecy wszystkich rywali. Tym bardziej, że takie drużyny jak Wilamowiczanka Wilamowice, Groń Bujaków czy Żar Międzybrodzie Bialskie sa jak najbardziej w zasięgu ich ręki. Naszych juniorów czeka zatem ciekawa batalia o utrzymanie w lidze i zachowanie czwartoligowego bytu.

Rozpiska treningów juniorów podczas przygotowań:
środy - treningi na hali w Pisarzowicach o godzinie 17:30
soboty - treningi na hali w Pisarzowicach o godzinie 12:30

Trampkarze treningi rozpoczęli trzy dni po swoich starszych kolegach, czyli 19 stycznia, również treningiem na hali w Pisarzowicach. Schemat zajęć będzie podobny do tych juniorskich, gdyż nasi najmłodsi zawodnicy spotykać się będą dwa razy w tygodniu ćwicząc głównie na hali oraz częściowo w terenie. Po zajęciu na jesień ostatniej pozycji w III Lidze Okręgowej wiadomo było jedynie, że trampkarze na wiosnę grać będą w lidze o szczebel niżej. Na dzień dzisiejszy wiadomo już z jakimi najprawdopodobniej rywalami przyjdzie się im mierzyć w IV Lidze Okręgowej, a będa to m.in. ekipy tak solidnych marek jak Pasjonata Dankowice, czy Spójni Landek. Liga będzie liczyć osiem zespołów, a drużyny wiosną rozegrają mecz i rewanż - najlepsza z nich uzyska promocję do III Ligi Bielsko-Tychy, a najgorsza spadnie do V Ligi Okręgowej.

Rozpiska treningów trampkarzy podczas przygotowań:
wtorki - treningi na hali w Pisarzowicach o godzinie 17:30
soboty - treningi na hali w Pisarzowicach o godzinie 11:00