Mocny rywal na rozkładzie

W najbliższą sobotę tj. 14 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bielsku-Białej przy ul. Młyńskiej, czyli na popularnej "Górce" naszym seniorom przyjdzie się mierzyć z pierwszym mocniejszym rywalem podczas zimowego okresu przygotowawczego. Bez wątpienia taką drużyną jest przedstawiciel Bielskiej Ligi Okręgowej LKS Bestwina. Początek spotkania o godz. 17:00.

Nasi najbliżsi rywale, to ekipa o uznanej marce w regionie, wszak od lat występująca w Okręgówce. Obecny sezon dla podopiecznych Sławomira Szymali nie jest najgorszy, lecz bez wątpienia drużyna posiada większy potencjał niż zajmowane przez nich na półmetku zmagań 9.miejsce. A jaki potencjał niech świadczy fakt, że w rundzie jesiennej jako jedyni potrafiła ograć zdecydowanego faworyta rozgrywek Spójnię Landek 1:0. Bestwina podczas obecnych przygotowań rozegrała już trzy mecze kontrolne. Poniosła dwie porażki z wyżej notowanymi rywalami Beskidem Andrychów 3:11 oraz Góralem Żywiec 1:2. W pokonanym polu pozostawili natomiast naszego rywala z bielskiej A-klasy GLKS Wilkowice 4:0.

Co ciekawe z Bestwiną mierzylismy się...ubiegłego lata w meczu II rundy Pucharu Polski. Wówczas to na boisku w Pisarzowicach obie drużyny stworzyły prawdziwie emocjonujące widowisko. Nasi seniorzy od stanu 0:1 potrafili objąć prowadzenie 2:1, by chwile potem grać w osłabieniu po czerwonej kartce, a to wszystko tylko w pierwszej części gry. W drugiej połowie doświadczenie rywali wzięło górę i przegraliśmy całe spotkanie 2:3. Pionier rywalizację kończył w siedmioosobowym składzie, co również zostało zapamiętane z tamtej potyczki.

Mecz sparingowy nr.3
sobota, 14 lutego, godz. 17:00
Bielsko-Biała, ul. Młyńska 52B (boisko ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie BBOSiR)
Pionier Pisarzowice - LKS Bestwina