Niemoc przełamana. Mistrz już znany

Po serii niepowodzeń po trzy punkty sięgnął LKS Mazańcowice. W Pisarzowicach wygrał lider z Jaworza, zapewnił sobie tym samym miano mistrza jesieni. W Kobiernicach doszło do derbowego pojedynku. 11. kolejka bielskiej A-klasy przyniosła kilka ciekawych wydarzeń.

Przełamanie Mazańcowic
Zawodnicy LKS-u Mazańcowice po obiecującym początku sezonu "zacięli się", przegrali pięć spotkań z rzędu. W minionej kolejce przerwali złą serię pokonując Beskid z Godziszki 3:0. Co ciekawe, gospodarze wszystkie gole zdobyli po przerwie. – Przełamaliśmy niemoc. Cieszą gole młodych chłopaków, którzy weszli na boisko z ławki rezerwowych. Trafienie na 2:0, to stadiony świata, uderzenie z 35 metrów. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, aby podnieść się mentalnie. Zespół jest młody, zbiera doświadczenia. Dla niektórych zawodników jest to pierwszy sezon w seniorach – mówi Jarosław Jankowski, grający trener „Gladiatorów”.

Mistrz jesieni z Jaworza
Czarni Jaworze wygrali 1:0 w Pisarzowicach, Sokół zremisował w Rybarzowicach 1:1. Tym samym poznaliśmy mistrza jesieni. Czarni na dwie kolejki przed końcem rundy mają dziesięć punktów przewagi nad drużyną z Buczkowic. – Są w lidze Czarni, potem długo, długo nikt. Drużyna z Jaworza punkty w tym sezonie jeszcze straci, nie da się wygrać wszystkiego, ale bez problemów awansuje do „okręgówki”, jest murowanym kandydatem – wyraża swoją opinię nasz rozmówca.

Derby dla Zapory
Do Kobiernic przyjechała Zapora Porąbka, zatem kibice byli świadkami derbowego pojedynku, który na swoją korzyść rozstrzygnęli goście zdobywając dwa gole. Warto podkreślić, iż Soła w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrała. – W tej lidze, biorąc pod uwagę zespoły od drugiego miejsca w dół, każdy może wygrać z każdym. Często decyduje dyspozycja dnia, kadra meczowa. Walki w Kobiernicach na pewno nie brakowało. Zapora preferuje techniczną grę. Przypuszczam, że to zadecydowało o zwycięstwie drużyny przyjezdnej – stwierdza szkoleniowiec drużyny z Mazańcowic.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 11. kolejki:
Pionier Pisarzowice - GKS Czarni Jaworze 0:1 (0:1)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - KS Międzyrzecze 6:2 (3:0)
Zapora Wapienica - KS Bestwinka 1:4 (1:3)
Iskra Rybarzowice - Sokół Buczkowice 1:1 (0:0)
Przełom Kaniów - KS Bystra 5:2 (2:1)
LKS Mazańcowice - Beskid Godziszka 3:0 (0:0)
Soła Kobiernice - Zapora Porąbka 0:2 (0:0)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
8 - Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice)