Ostatnie szlify przed startem ligi

Naszych seniorów nietypowo, bo w środku tygodnia, czeka ostatnie spotkanie kontrolne podczas letnich przygotowań przed rywalizacją w rozgrywkach ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 w sezonie 2020/2021. Podopieczni Sebastiana Klimka w środę na własnym boisku w Pisarzowicach zmierzą się z reprezentantem ZINA Klasy Okręgowej Grupy 6 Metalem Węgierska Górka.

Mecz sparingowy
środa, 15 lipiec 2020 r., godz. 18:30
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - Metal Węgierska Górka

Metal Węgierska Górka na co dzień prowadzony przez Tomasza Salę, który stanowisko szkoleniowca objął tego lata, w zbliżającym się sezonie zagra jako beniaminek ZINA Klasy Okręgowej Grupy 6, a to wszystko po zdobyciu całkiem zasłużenie mistrzowskiego tytułu w żywieckiej A-klasie w poprzedniej kampanii, w której o promocję do "Okręgówki" walczyła praktycznie do samego końca, a co warte zaznaczenia dla "Metalowców" występy na tym szczeblu rozgrywkowym będą premierowe od rozłączenia się po nieszczęsnej fuzji tego klubu ze Skałką Żabnica. Mimo uzyskanego awansu zarząd Metalu nie planuje specjalnych wzmocnień przed nowymi wyzwaniami, a coraz prężniej wprowadzani do pierwszej drużyny mają być najzdolniejsi juniorzy, którzy seniorskiego ogrania mieliby zdobywać przy najbardziej doświadczonych zawodnikach, jak choćby najlepsi strzelcy poprzedniego sezonu w tej ekipie Szymon Szumlas autor 10 bramek, czy Damian Tomiczek, który do siatki rywali trafiał 6 razy. Najbliższy rywal naszych seniorów podczas letnich przygotowań  rozegrał jak na razie dwie sparingowe batalie, jednak obydwie zakończyły się porażkami bez strzelonego gola, kolejno z Sołą Rajcza 0:2 oraz Podhalanką Milówka 0:3. Co ciekawe obydwie drużyny miały okazję już ze sobą się mierzyć, a ostatni raz miało to miejsce w kampanii 1998/1999 na boiskach "Okręgówki", wówczas w Węgierskiej Górce padł bezbramkowy remis 0:0, natomiast w Pisarzowicach Pionier uległ Metalowi 2:3.