Pamięci byłego piłkarza

W tym roku mija 10 lat od tragicznej śmierci Krzysztofa Sikomasa. Wyjątkowe upamiętnienie byłego piłkarza odbędzie się futbolowym meczem w najbliższą sobotę.

Na stadionie Zapory Porąbka, gdzie przez część swej piłkarskiej kariery Krzysztof Sikomas występował, spotkanie rozpocznie się w sobotnie po południe 26 sierpnia o godzinie 15:00. – Wspólnie z grupą przyjaciół oraz byłymi zawodnikami BBTS-u Włókniarz Bielsko-Biała i Zapory Porąbka chcieliśmy uczcić pamięć „Sika”, organizując mecz pomiędzy drużynami, w których wiele meczów rozegrał – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. – Swoją obecność potwierdziło już wielu kolegów Krzyśka z boiska oraz przyjaciół z którymi się wychował. Wszyscy pamiętamy to, że był wspaniałym człowiekiem zarówno prywatnie, ale i jako piłkarz. Kochał ten sport i stwierdziliśmy, że mecz będzie najlepszym uhonorowaniem jego pamięci – dodają.

Krzysztof Sikomas był podczas swej zawodniczej kariery piłkarzem takich klubów, jak: BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, Pionier Pisarzowice, Soła Kobiernice, Pasjonat Dankowice, Sokół Zabrzeg i Zapora Porąbka. Zginął w drodze na trening do Porąbki we wrześniu 2007 roku.

źródło: sportowebeskidy.pl