Plan zimowych przygotowań naszych seniorów

Poznaliśmy już wstępny plan zimowych przygotowań naszych seniorów przed startem rundy wiosennej w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała. Podopieczni Łukasza Nycza do zajęć po świąteczno-noworocznej przerwie wrócili już w miniony czwartek 18 stycznia, a w planach mają rozegranie tej zimy co najmniej czterech sparingowych potyczek.

Nasi seniorzy nie mają za sobą najlepszego okresu w ligowych rozgrywkach, wszak na półmetku zmagań w bielskiej A-klasie plasują się dopiero na 12. miejscu w ligowej tabeli. Jesień w ich wykonaniu była mocno przeciętna, ale to co napawa optymizmem, to że tak słaba runda jak miniona już nie powinna się przytrafić, a też w drużynie widać motywację, aby ten wynik już wiosną poprawić. Nie będzie także planowanych wielkich roszad w kadrze drużyny, jeśli transfery do klubu będą to będą one raczej w formie kosmetycznej, a jedynym ubytkiem na ten moment jest tylko Michał Majtyka, który udaje się na półroczne wypożyczenie do pobliskiego Orła Kozy. Wiadomością "in plus" jest powrót do zdrowia po bardzo ciężkiej kontuzji i rehabilitacji Michała Strzeżonia i wydaje się, że już wiosną w bliżej nieokreślonym wymiarze czasowym będzie w stanie wspomóc na boisku swoich kolegów.

Podopieczni Łukasza Nycza na pierwszych w Nowym Roku zajęciach spotkali się w miniony czwartek 18 stycznia, a miały one głównie charakter wprowadzający. Drużyna naszych seniorów trenować będzie w pierwszym etapie przygotowań trzy razy w tygodniu - na sztucznym boisku w Starej Wsi, hali w Pisarzowicach oraz siłowni. Od początku lutego dojdą również spotkania kontrolne, a zaplanowanych jest łącznie cztery sparingi - pierwszy z nich Pionier rozegra w sobotę 3 lutego, kiedy to zmierzy się z przedstawicielem oświęcimskiej A-klasy Solavią Grojec. W kolejnych zimowych meczach testowych jego rywalami będą inni przeciwnicy ze szczebla a-klasowego: LKS Bulowice i LKS Soła Łęki, a także jedyny rodzynek z tyskiej b-klasy, Nadwiślan Góra.

Plan zimowych przygotowań seniorów przed rundą wiosenną sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
18 styczeń - początek przygotowań
3 luty - sparing z Solavią Grojec (A-klasa Oświęcim)
17 luty - sparing z Nadwiślanem Góra (B-klasa Tychy)
24 luty - sparing z LKS-em Bulowice (A-klasa Oświęcim)
2 marzec - sparing z Sołą Łęki (A-klasa Oświęcim)
23/24 marzec - planowana inauguracja rundy wiosennej KEEZA A-klasy Bielsko-Biała

O dokładnych terminach spotkań, miejscach oraz godzinach ich rozgrywania będziemy informować na bieżąco!