Podsumowanie Seniorów Jesień 2014'

Wyjazdowym meczem z Bestwinką nasi seniorzy zakończyli jesienne zmagania sezonu 2014/2015 w bielskiej A-klasie. Każdy koniec wiąże się z podsumowaniami, więc podjęliśmy się zadania omówienia postawy Pioniera w rozgrywkach, jak również tego wszystkiego co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w "Serie A".

I choć cała runda jesienna w wykonaniu podopiecznych Jarosława Krystiana była rozczarowująca, to właśnie to ostatnie spotkanie w Bestwince pokazało, jak wielkie możliwości drzemią w jego zawodnikach oraz całej drużynie, Szkoda tylko, że na tak dobry występ Pioniera było trzeba czekać aż do ostatniej kolejki, poprzednie bowiem starcia były pasmem niepowodzeń i nawet atut własnego boiska zapisał się po stronie negatywów.

Nasz zespół przezimuje na 8. miejscu w ligowej tabeli z 18 punktami na koncie, a do prowadzącej dwójki z Kaniowa i Kobiernic tracimy aż czternaście oczek. Straszny ścisk w tabeli powoduje, że do podium tracimy zaledwie 4 punkty, tak więc pozycja Sokoła Buczkowice jest jak najbardziej w realnym zasięgu Pioniera.

Runda jesienna w wykonaniu podopiecznych Jarosława Krystiana była słaba, biorąc pod uwagę możliwości indywidualne zawodników. Niestety zawiedliśmy jako drużyna, której na boisku nie było w ogóle. Pokazały to szczególnie spotkania przed własną publicznością, w których potrafiliśmy wygrać zaledwie trzy razy. Jedna konfrontacja zakończyła się podziałem punktów i aż trzykrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Dziesięć zdobytych punktów na własnym stadionie sprawia, że w domowej klasyfikacji jesteśmy, podobnie jak w ogólnej tabeli, na 8. miejscu. Najlepszy w tym zestawieniu jest Przełom Kaniów, który był mało gościnny i zdobył u siebie 16 punktów.

Niewiele lepiej Pionier spisywał się na wyjazdach. Nasi seniorzy na boiskach rywali po dwa razy zwyciężali, remisowali i przegrywali, w sumie to 8 punktów co daje nam 7. miejsce w tabeli meczów wyjazdowych. A na jej czele Soła Kobiernice, która z wyjazdowych wojaży zainkasowała na swoim koncie 17 punktów.

W trzynastu rozegranych meczach Pionier zdobył 24 bramki, a stracił 19. Statystycznie więc średnio w jednym meczu zdobywamy 1,85 gola, a tracimy 1,46. Dla porównania najlepsze w tych zestawieniach są dwie czołowe ekipy ligi. Lider Przełom Kaniów pod względem strzelonych bramek może się pochwalić średnią 4,38 gola na mecz, z kolei wicelider Soła Kobiernice najlepiej broni ze średnią straconych goli na mecz 0,92. Najlepszymi strzelcami naszego zespołu są ex aequo Adrian Pająk oraz Marcin Muszyński, którzy sześciokrotnie wpisywali się na listę strzelców. Najskuteczniejszym piłkarzem całej ligi jest napastnik Soły Kobiernice Tomasz Gąsiorek, który czternaście razy pokonywał bramkarza rywali.

Tylko jeden zawodnik Pioniera zagrał we wszystkich meczach rundy jesiennej, jest to Łukasz Walaszczyk. Żaden natomiast nie zagrał dodatkowo w pełnym wymiarze czasowym tych spotkań. Najwięcej żółtych kartek w minionej rundzie zobaczył Łukasz Janik - pięć. Co warte podkreślenia żaden z naszych seniorów nie musiał w trakcie meczu przedwcześnie udać się do szatni z powodu czerwonej kartki.