Podsumowanie trampkarzy - sezon 2015/2016 Wiosna

Kolejne bardzo pożyteczne pół roku mają za sobą nasi trampkarze w IV Lidze Okręgowej w sezonie 2015/2016 Rundy Wiosennej. Zmagań zakończonych sukcesem, gdyż w bardzo mocnej stawce młodzi podopieczni Bogusława Lorensa spisywali się bardzo dobrze zajmując ostatecznie 5. miejsce. Awans do III Ligi Okręgowej uzyskała ekipa LKS Bestwina, a najgorszą drużyną w stawce oznaczającą spadek do V Ligi Okręgowej okazała się Zapora Porąbka.

Cały sezon stał pod znakiem reorganizacji rozgrywek młodzieżowych trampkarzy, który w konsekwencji czego podzielony został na dwie rundy. Jak pamiętamy w Rundzie Jesiennej nasi trampkarze okazali się najsłabszą drużyną w IV Lidze Okręgowej, lecz w zimie ponownie doszło do przetasowań ligowych dzięki czemu zachowali swój byt na tym szczeblu. Okazało się, że w Rundzie Wiosennej zostanie rozegrany zupełnie nowy sezon. Mimo nowego rozdania z pewną dozą niepokoju zespół prowadzony przez Bogusława Lorensa przystępował do rywalizacji w lidze, gdzie rywalizować miał m. in. z Pasjonatem Dankowice, Spójnią Landek czy LKS Bestwina które słyną przecież z bardzo dobrego szkolenia młodzieży. I pierwsze spotkanie niejako to potwierdziło, gdyż trampkarze ulegli aż 0:10 rówieśnikom z Bestwinki. Jednak ambitna postawa zespołu sprawiła, że na półmetku rywalizacji plasowaliśmy się na bezpiecznym 6. miejscu. Druga część zmagań przebiegała podobnie jak ta pierwsza - poza naszym zasięgiem były drużyny z Bestwiny, Dankowic i Bestwinki. Co ciekawe sporo problemów nasi trampkarze sprawili Beskidowi Godziszka, któremu na jego terenie urwali punkty remisując 2:2 i pozbawiając tą ekipę szans na mistrzostwo. Trampkarze aż 12 z 14 punktów zdobyli z dwoma najsłabszymi drużynami rozgrywek czyli Spójnią Landek oraz Zaporą Porąbka, co wystarczyło do utrzymania. 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 8 porażek dały nam ostatecznie 5. miejsce w tabeli. Bilans bramek wyniósł  23-69. Najlepszym strzelcem w naszych szeregach okazał się Michał Strzeżoń z 9 bramkami na koncie. Najlepszą drużyną rozgrywek okazali się gracze LKS Bestwina, którzy uzyskali promocję do III Ligi Okręgowej, z której spadek zaliczyła z kolei Zapora Wapienica. Natomiast zdegradowaną Zaporę Porąbka w kolejnym sezonie IV Ligi Okręgowej zastąpi LKS Czaniec - mistrz V Ligi Okręgowej.

Tabela końcowa IV Ligi Okręgowej Trampkarzy w sezonie 2015/2016 Wiosna:

Najwięcej spotkań:
14 - Michał Strzeżoń, Dominik Mas, Gracjan Jekiełek oraz Paweł Surwiłło