Pokaz siły lidera, na podium bez zmian

KS Międzyrzecze zachowało pozycję lidera EFCE A-klasy Bielsko-Biała, a w miniony weekend nie doszło także do roszady na "dnie" tabeli. Do podsumowania minionej serii gier zapraszamy okiem szkoleniowca Pioniera Pisarzowice, Sebastiana Klimka.

Pokaz siły lidera.
W roli zdecydowanego faworyta KS Międzyrzecze podejmowało w miniony weekend futbolistów Pioniera Pisarzowice. Mało kto spodziewał się jednak, że mecz zakończy się pogromem. Już po dwóch kwadransach gospodarze prowadzili 3:0. Wynik spotkania otworzył Konrad Kuder, następnie na listę strzelców wpisali się Mieczysław Sikora oraz Dawid Ogrocki. Po zmianie stron lider dorzucił jeszcze... 6 goli. "Dwupaki" skompletowali Ogrocki i Kuder. - Międzyrzecze było lepsze od nas w każdym aspekcie. Nie mieliśmy argumentów, żeby wygrać ten mecz - mówi trener Pioniera, Sebastian Klimek. Zespół z Pisarzowic zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli bielskiej A-klasy. Jutro zawodników Pioniera czeka derbowa konfrontacja z Wilamowiczanką Wilamowice. - Czeka nas ważny mecz, derbowy. To też dobra okazja, żeby poprawić nastroje po ostatnim spotkaniu - dodaje opiekun pisarzowiczan.

Niespodzianka była możliwa, ale...
Rywalizacja pomiędzy KS-em Bystra, a Rotuzem Bronów zapowiadała się bardzo ciekawie. Komplet punktów zgarnęli ostatecznie przyjezdni po dwóch golach Dominika Zielińskiego (w 45. i 73. minucie). Bystra rywala napoczęła raz - gola na 1:1 strzelił grający prezes Jakub Habdas. Dodajmy jednak, że Rotuz wygrać mógł wyżej, bo okazje ku temu miał - rzutu karnego nie wykorzystał jednak Bartłomiej Feruga.

Na "dnie" bez zmian.
Wilamowiczanka Wilamowice w sobotę miała okazje, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Piłkarze prowadzeni przez Dominika Natanka nie zdołali jednak zainkasować kompletu punktów w meczu z Zamkiem Grodziec Śląski. Odnotujmy, że bliżej tego byli gospodarze, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Wilamowiczanka do wyrównania doprowadziła dopiero w ostatnich minutach za sprawą... Natanka, który nie pomylił się uderzając futbolówkę ustawioną na "wapnie". Remis 2:2 sprawił, że ekipa z Wilamowic nadal zajmuje ostatnią pozycję. Strata do Zamku wynosi dwa "oczka". Po minionej kolejce został zatem zachowany status quo w dolnych regionach całej stawki.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 22. kolejki EFCE A-klasy Bielsko-Biała:
Zamek Grodziec Śląski - Wilamowiczanka Wilamowice 2:2 (1:1)
Sokół Hecznarowice - Soła Kobiernice 0:1 (0:0)
LKS Ligota - LKS II Czaniec 1:1 (0:1)
KS Międzyrzecze - PIONIER PISARZOWICE 9:0 (3:0)
Przełom Kaniów - Orzeł Kozy 4:0 (2:0)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Zapora Wapienica 1:1 (1:1)
KS Bystra - Rotuz Bronów 1:2 (0:1)

Tabela EFCE A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
17 - Łukasz Kaleta (Zapora Wapienica/KS Bystra)