Pora na byłego czwartoligowca

Po raz trzeci nasi seniorzy rozegrają spotkanie kontrolne podczas letnich przygotowań przed ligową batalią w rozgrywkach ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 w sezonie 2020/2021. Podopieczni Sebastiana Klimka w najbliższą sobotę ponownie na własnym boisku w Pisarzowice zmierzą się z przedstawicielem ZINA Klasy Okręgowej Grupy 6 Beskidem Skoczów.

Mecz sparingowy
sobota, 11 lipiec 2020 r., godz. 11:00
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - Beskid Skoczów

Drużyna Beskidu Skoczów od tego lata prowadzona jest przez Marcina Michalika, czyli byłego już opiekuna zespołu rezerw tego klubu, a przed nim misja poprowadzenia skoczowian w ZINA Klasie Okręgowej Grupy 6 do której spadli po zajęciu w minionym sezonie w zmaganiach IV Ligi Grupy 2 15. miejsca w ligowej tabeli i choć nikt nie spadał, to ze względów organizacyjnych i finansowych włodarze postanowili wycofać swoją ekipę seniorów z czwartoligowego szczebla i nową kampanię spędzi ona po rocznej przerwie ponownie na boiskach "Okręgówki". Nie bez przyczyny Beskid jest stawiany jako główny kandydat do mistrzostwa i awansu, wszak nowy szkoleniowiec będzie mógł liczyć na takich zawodników, jak m.in. Damian Szczęsny, czy Mieczysław Sikora, których nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, a kadrę drużyny uzupełniają także choćby niezwykle bramkostrzelny napastnik Marcin Jaworzyn, czyli król strzelców "Okręgówki" sprzed dwóch lat oraz utalentowany obrońca Cezary Ferfecki na którego "chrapkę" mają już kluby z wyższych lig. Piłkarze ze Skoczowa podczas letnich przygotowań rozegrali już dwa spotkania sparingowe przed rywalizacją ligową, wpierw musieli uznać wyższość MRKS-u Czechowice-Dziedzice przegrywając 2:4, a następnie bardzo pewnie pokonali BKS Stal Bielsko-Biała w stosunku 4:0. Co istotne dla kibiców, będzie to premierowy pojedynek Pioniera z Beskidem w historii obu klubów, do tej pory obydwa zespoły nie miały okazji ze sobą się mierzyć ani w potyczkach ligowych, ani sparingowych.