Premierowe zwycięstwo

Po pierwsze w tym roku sparingowe zwycięstwo sięgnęli nasi seniorzy. We wtorkowym spotkaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach Pionier pokonał lidera bielskiej B-klasy - Rotuz Bronów 6:1.

W porównaniu do pierwszego zimowego sparingu, tym razem szkoleniowiec Zbigniew Wydra miał do dyspozycji szeroki wybór zawodników, w liczbie aż dziewiętnastu. Poza narzekającymi jeszcze na niepełną dyspozycyjność Michałem Gackiem i Mateuszem Dziubkiem zagrało również aż czterech testowanych zawodników. Do dwójki graczy, którzy w zajęciach biorą udział od początku przygotowań dołączyła dwójka kolejnych. Zdradzić możemy, że to środkowy obrońca oraz środkowy pomocnik. Nasi seniorzy mimo bardzo solidnych treningów siłowych i motorycznych w minionym tygodniu, sparing z Rotuzem Bronów rozpoczęli od dość szybkich akcji skrzydłami i już w pierwszych minutach na listę strzelców powinien wpisać się Marcin Muszyński, który został obsłużony świetnym podaniem od Adriana Barona. Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando Pioniera, który ten fragment gry udokumentował bramką. Robert Nycz faulowany był w polu karnym i po chwili sam wykorzystał "jedenastkę" dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Po 10 minutach gry nasi seniorzy prowadzili już dwoma bramkami - ładnie piłkę rozprowadził Michał Gacek podając do Roberta Nycza, ten z kolei dostrzegł wychodzącego na pozycję Marcina Muszyńskiego który jednym zwodem zmylił obrońców rywali i strzałem w długi róg zaliczył swoje pierwsze trafienie w tym meczu. Od tego momentu Pionier lekko się cofnął, a Zbigniew Wydra zaczął dokonywać zmian. Bronowianie nie zagrozili jednak specjalnie bramce strzeżonej przez Piotra Surwiłłę, natomiast zostali po raz kolejny skarceni. Piłkę do skrzydła dostał Marcin Muszyński, który po ograniu obrońcy dograł ją na szesnasty metr do Damiana Marka a ten ładnym technicznym strzałem ustalił wynik do przerwy na 3:0. Druga część spotkania rozpoczęła się dość nieoczekiwanie od bramki dla Rotuza, a raczej prezentu jaki sprezentował im Piotr Surwiłło. Trzeba jednak zaznaczyć w tym miejscu, że w pozostałych sytuacjach nasz bramkarz spisywał się bez zarzutów, a to co mogło się podobać to jego gra nogami i pewność siebie. Pionier po tej bramce miał szansę szybko odpowiedzieć - faulowany w polu karnym był Marcin Paw, ale rzutu karnego tym razem Robert Nycz nie wykorzystał uderzając w słupek. Chwilę później padła jednak czwarta bramka dla naszych seniorów, gdyż nieporadność obrońców Rotuza z zimną krwią wykorzystał Dariusz Kubiczek trafiając na 4:1. Podopieczni Zbigniewa Wydry kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale na kolejne bramki musieli poczekać. W międzyczasie sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali zmarnowali Damian Łatka, Damian Marek, Marcin Paw oraz Jakub Wróbel. Przy akcji tego ostatniego, jednak przytomnie zachował się Robert Nycz, który dopadł do "wyplutej" przez bramkarza piłki i skierował ją do pustej bramki wpisując się na listę strzelców po raz drugi w tym meczu i podwyższając wynik na 5:1. Pozazdrościł mu tego Marcin Muszyński, który w identycznej sytuacji (zmarnowana "setka" przez Jakub Wróbla) stanął przed pustą bramką rywali i ustalając wynik sparingu na 6:1, samemu trafiając w nim po raz drugi. Premierowe zwycięstwo z aspirującym do awansu do bielskiej A-klasy zespołem Rotuza Bronów na pewno cieszy, podobnie jak frekwencja oraz zaangażowanie zawodników. Zbigniew Wydra miał szansę przyjrzeć się praktycznie swoim wszystkim podopiecznym oraz czwórce testowanych zawodników. Co do samej gry na pewno sporo jeszcze pracy czeka naszych seniorów, ale na ten moment ich dyspozycja wygląda obiecująco. Już w sobotę tj. 10 lutego Pionier rozegra kolejny mecz kontrolny tej zimy, po raz kolejny z rywalem wymagającym, gdyż z szóstą drużyną Bielskiej Ligi Okręgowej - GKS-em Czarnymi Jaworze.

wtorek, 6 lutego 2018 r., godz. 19:00

Czechowice-Dziedzice

Mecz sparingowy

Rotuz Bronów - Pionier Pisarzowice