Sąsiad na rozkładzie

Przed nami kolejny tego lata mecz kontrolny naszych seniorów przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem 2016/2017 w bielskiej A-klasie. Po raz kolejny dyspozycję podopiecznych Zbigniewa Wydry sprawdzi przedstawiciel B-klasy, tym razem Sokół Hecznarowice a spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę na boisku rywali o godzinie 18:30.

Jak na razie za Pionierem dwa rozegrane mecze sparingowe tego lata, obydwa z rywalami z B-klasy. Wpierw nasi seniorzy wygrali z Orłem Kozy 4:0, a w ubiegły weekend przegrali pucharowy pojedynek z rezerwami Rekordu 2:5. Były to dwa jakże diametralnie różne mecze. Z Kozami szkoleniowiec Zbigniew Wydra miał do dyspozycji aż 19 zawodników, z rezerwistami z różnych przyczyn już tylko 13. Mimo wszystko z obydwóch tych pojedynków można wyciągnąć pozytywne wnioski. Dla zawodników były to korzystne jednostki treningowe.

Nasz kolejny rywal od kilku już sezonów bez powodzenia rywalizuje w rozgrywkach B-klasy, w których to w minionym sezonie zajął przedostatnie 10. miejsce w ligowej tabeli. Najbliższy rok dla podopiecznych Mariusza Naglika może być jednak o wiele lepszy. Wiąże się to z dość poważnymi wzmocnieniami. Do drużyny dołączyli doskonale znani choćby w Pisarzowicach. a ostatnio reprezentujący barwy KS Bestwinka Adrian Pająk i Łukasz Janik, a także ostatnimi czasy grający w Wilamowiczance Wilamowice Dominik Tlałka. Ci zawodnicy w połączeniu z młodzieżą z Hecznarowic mogą dać Sokołowi dużo powodów do radości w najbliższym sezonie. Dla tej drużyny będzie to pierwszy mecz sparingowy tego lata.

Mecz sparingowy
środa, 3 sierpnia, godz. 18:30