Seniorzy zaczynają sezon od pucharowego pojedynku

Nasi seniorzy w środę 4 sierpnia oficjalnie rozpoczną sezon 2021/2022, a na początek czeka ich tradycyjny start w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Rywalem podopiecznych Sebastiana Klimka w 1. rundzie tychże zmagań będzie czwartoligowy Drzewiarz Jasienica, którego podejmą na własnym boisku.

1. runda Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała
środa, 4 sierpień 2021 r., godz. 18:00
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - Drzewiarz Jasienica

Drzewiarz Jasienica będzie rywalem naszych seniorów w 1 .rundzie Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała, a na co dzień drużynę tą prowadzi doskonale nam znany szkoleniowiec Paweł Łoś. Występujący na poziomie 4. Ligi Drzewiarz minionego sezonu nie może jednak zaliczyć do udanych, a już na pewno szczytem marzeń nie było zajęcie dopiero 9. miejsca w ligowej tabeli. W zespole nie brakuje ciekawych nazwisk, a szczególnie naszą uwagę przykuwa rzecz jasna wychowany w naszym klubie Filip Gajda, który jest czołową postacią jasieniczan, ale wśród wartościowych zawodników wymienić należy także kapitana Dariusza Łosia, czy najlepszego strzelca Bartłomieja Ślosarczyka. Najbliżsi rywale naszych seniorów w trakcie letnich przygotowań rozegrali trzy wartościowe mecze sparingowe, przegrali kolejno z Przemszą Siewierz 0:1 oraz GKS-em Czarnymi Jaworze 0:2 oraz pokonali Koszarawę Żywiec 3:2.

Dla podopiecznych Sebastiana Klimka pucharowa konfrontacja będzie tak naprawdę kolejnym etapem przygotowań przed startem zmagań ligowych, co oczywiście nie oznacza, że przejdą obok tego meczu. W minioną sobotę nasi seniorzy rozegrali drugie letnie spotkanie kontrolne z rywalem z wyższego szczebla rozgrywkowego CKS-em Piast Cieszyn i mimo dużych braków kadrowych zaprezentowali się całkiem przyzwoicie, mieli dużo swoich okazji do strzelenia bramki, lecz szwankowała skuteczność, a całe starcie ostatecznie przegrali 0:3. Wspomniane braki kadrowe wynikały z okresu wakacyjnego, jednak już na środowe spotkanie do dyspozycji szkoleniowca będą wszyscy zawodnicy, poza kontuzjowanym w ostatnim sparingu Damianem Łatką, a także Adrianem Kubiczkiem. Natomiast we wczorajszym treningu udział brał jeden z testowanych zawodników występujący na pozycji napastnika, a w przeszłości występujący w Wieczystej Kraków, którego przydatność do drużyny wyklaruje się w najbliższych dniach.