To był ciekawy sezon

Za nami ostatnia 26. kolejka w EFCE A-klasie Bielsko-Biała, którą podsumowujemy wraz z trenerem LKS-u Ligota, Zdzisławem Hutyrą.

Rozprężenie było widoczne.
W ostatnim meczu sezonu LKS Ligota stoczył ciekawy pojedynek z Orłem Kozy. Mimo iż stawka meczu była żadna, obie drużyny ambitnie walczyły o wygraną. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła jednak ekipa z Kóz. - Mieliśmy swoje problemy z kadrą, ale rozprężenie również było widać. Fakt, przegrywaliśmy 0:2, aby doprowadzić do remisu, ale błędy indywidualne zadecydowały o tym, że nie wygraliśmy tego meczu. Szkoda. Niemniej, oceniam, że w tym sezonie A-klasa była dużo ciekawsza niż w poprzednim - mówi trener LKS-u, Zdzisław Hutyra.

Kto czołową siłą w przyszłym sezonie?
Soła Kobiernice w 26. kolejce dość niespodziewanie pokonała Rotuz Bronów, który już wkrótce stoczy barażowy dwumecz. Wygraną zakończyły sezon także ekipy z Kaniowa i Międzyrzecza. - Soła dostała wiatru w żagle. Zremisowała z KS-em, wygrała z Rotuzem... Ten zespół może grać pierwsze skrzypce w przyszłym sezonie. Podobnie Przełom może być czołową ekipą w przyszłym sezonie. Runda wiosenna była świetna w ich wykonaniu i zwieńczyli ją zwycięstwem na niewygodnym terenie - dodaje opiekun ligocian.

Pożegnanie w dobrym stylu.
W pozostałych meczach "Dwójka" LKS-u Czaniec wygrała z KS-em Bystra 3:1, natomiast Zapora Wapenica pewnie zwyciężyła z Wilamowiczanką Wilamowice 6:0. - KS Bystra miała ogromne problemy w tej rundzie. Tylko spora liczba zdobytych punktów wiosną sprawiła, że utrzymali się w środku tabeli. Włodarze mają nad czym myśleć. Co do Zapory, wynik ten był do przewidzenia. Wiemy też, że z drużyną z Wapienicy pożegnał się Daniel Bąk. Chwała mu za to, że zbudował drużynę w niełatwej sytuacji, Wykonał bardzo dobrą pracę - stwierdza Hutyra.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 26. kolejki EFCE A-klasy Bielsko-Biała:
KS Bystra - LKS II Czaniec 1:3 (0:0)
Wilamowiczanka Wilamowice - Zapora Wapienica 0:6 (0:3)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Przełom Kaniów 1:2 (0:1)
Sokół Hecznarowice - KS Międzyrzecze 2:3 (1:1)
Rotuz Bronów - Soła Kobiernice 0:2 (0:0)
LKS Ligota - Orzeł Kozy 2:3 (0:1)
Zamek Grodziec Śląski - PIONIER PISARZOWICE 0:3 (walkower)

Tabela EFCE A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
22 - Dominik Zieliński (Rotuz Bronów) oraz Jakub Pilch (KS Międzyrzecze)