Trudy beniaminka

Za nami ostatnia kolejka w rundzie jesiennej w KEEZA A-klasie Bielsko-Biała. Mistrzem jesieni została trzecia drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała, natomiast tabelę zamyka beniaminek z Rybarzowic, który ostatnio wysoko uległ Zaporze Wapienica.

Ambitnie przepracują zimę
Dwa zwycięstwa i jedenaście porażek. Tak kreśli się jesienny bilans zespołu z Rybarzowic. Iskra w ostatniej kolejce tej rundy musiała uznać wyższość rozpędzonej Zapory Wapienica przegrywając w stosunku 0:7. - Niestety, kończymy rundę wysoką porażką. Mecz już w pierwszych minutach nie ułożył się po naszej myśli. Bardzo szybko straciliśmy bramkę po składnej akcji Zapory. Wapienica od kilku spotkań regularnie punktuje. Przed nami natomiast jest okres przygotowawczy i liczymy, że wraz z wiosną do życia obudzi się również Iskra - komentuje kierownik i rzecznik Iskry, Robert Górny.

Mecze "na styku"
Sporo goli i emocji towarzyszyło 13. kolejce zmagań w bielskiej A-klasie. Rezerwy LKS-u Czaniec zremisowały z Pionierem Pisarzowice 2:2. Orzeł Kozy po zaciętym meczu wyrwał wygraną Przełomowi Kaniów wygrywając 3:2. W derbowym starciu natomiast "Dwójka" GLKS-u Sferanet Wilkowice zwyciężyła z ekipą z Bystrej 3:1. - Zarówno Pioniera, jak i "Dwójkę" LKS-u, ostatnio wyniki nie rozpieszczały. Ekipa z Czańca jest jednak trudnym rywalem, który w dużej mierze stawia na wybieganą młodzież. Potrafią także postawić swoje warunki, dlatego wynik spotkania jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. Obie drużyny mają przed sobą jeszcze zaległe mecze, a tym samym szanse na zdobycz punktową. Spodziewałem się wygranej ekipy z Kóz, która pokazała się z dobrej strony, chociaż jeszcze w ubiegłym sezonie walczyła o utrzymanie. Kaniów pomimo niełatwej rundy, również pokazał się z bardzo dobrej strony walcząc zacięcie z przeciwnikiem. Wynik jednak ostatecznie na korzyść gospodarzy. Mieliśmy ostatnio okazje grać zarówno z Bystrą, jak i Wilkowicami. Są to dwie solidne drużyny, z pomysłem na grę. Lepszą okazała się być jednak ekipa GLKS-u II, chociaż w drugiej połowie Bystra otrzymała kilka czerwonych kartek, co na pewno miało pewien wpływ na ostateczny wynik spotkania - przekonuje działacz klubu z Rybarzowic.

Zakończyli, jak na faworytów przystało
Do samego końca odpowiednią dozą koncentracji wykazały się czołowe drużyny w tej lidze. "Trójka" Podbeskidzia Bielsko-Biała, jako mistrz jesieni, wygrała z Zaporą Porąbka 3:0, z kolei Sokół Hecznarowice "rozbił" mający swoje problemy Żar Międzybrodzie Bialskie aż 5:0. - Podbeskidzie jest to bardzo trudny rywal. Drużyna składa się głównie z młodych chłopaków, lecz wyniki pokazują, że jest to dobra ekipa. Zapora Porąbka jako beniaminek pokazała się dobrze i kończy rundę w środku tabeli. Wygrana Górali nie jest jednak dla mnie zaskoczeniem. Drużyna z Hecznarowic kończy zmagania wysoko w tabeli, co nie dziwi, ponieważ nie tak dawno jeszcze walczyła o wejście do Ligi Okręgowej. Natomiast od zespołu z Międzybrodzia liczyłem przynajmniej na dwie bramki w tejże potyczce - ocenia kierownik i rzecznik Górny.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 13. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
LKS Czaniec II - PIONIER PISARZOWICE 2:2 (2:1)
Zapora Wapienica - Iskra Rybarzowice 7:0 (3:0)
Orzeł Kozy - Przełom Kaniów 3:2 (2:1)
Sokół Hecznarowice - Żar Międzybrodzie Bialskie 5:0 (3:0)
KS Bystra - GLKS Sferanet Wilkowice II 1:3 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała III - Zapora Porąbka 3:0 (0:0)
Zamek Grodziec Śląski - LKS Ligota (przełożony)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
10 - Patryk Wójtowicz (Przełom Kaniów)