Utrudnione przygotowania seniorów

Przynajmniej do końca stycznia przedłużona została narodowa kwarantanna, a co za tym idzie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, co oznacza, że storpedowane zostaną przygotowania większości drużyn z niższych lig, Tyczy się to również naszych seniorów, którzy do treningów wrócić mieli już od 18 stycznia.

Podczas wczorajszej konferencji minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że przedłużona zostaje do końca stycznia narodowa kwarantanna, która bezpośrednio uderza również w sport amatorski. Zgodnie z obostrzeniami nie można uprawiać sportu poza pewnymi wyjątkami, a tyczą się one zawodowców, dzieci i młodzieży, czy zawodników pobierających stypendium sportowe.

Oznacza, to że przygotowania naszych seniorów zostaną zmodyfikowane i najprawdopodobniej będą oni do końca stycznia trenować w terenie - zapewne jak większość innych drużyn z niższych lig. Nie odbędzie się również planowany na 30 stycznia halowy turniej im. Karola Ryszki w Kaniowie, gdzie udział wziąć mieli podopieczni Sebastiana Klimka, a rywalizować z gospodarzami oraz KS-em Bestwinka. W dniu jutrzejszym w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej ma dojść do spotkania prezesów wszystkich podokręgów zrzeszonych w ŚlZPN, gdzie będą podejmowane decyzje, co do odbywania treningów i sparingów przez zespoły od IV Ligi w dół.