Wakacyjna inauguracja. Jeden faworyt?

– Trwają wakacje, niektórzy zawodnicy są na urlopach, inni mają zaległości treningowe – mówi przed inauguracją rywalizacji w bielskiej A-klasie Roman Kubieniec. Z prezesem bielskiego podokręgu rozmawialiśmy przed weekendowymi meczami.

Faworyt z Jaworza?
Czarni Jaworze w poprzednim sezonie byli o krok od mistrzostwa. Pierwsze miejsce stracili w ostatniej kolejce na rzecz GLKS-u Wilkowice. Latem zespół wzmocniono, działacze i trener Tomasz Duleba otwarcie mówią o mistrzostwie. – Unikam typowania faworyta przed startem rozgrywek, bo to nie jest prosta sprawa. Poczynione transfery nie zawsze gwarantują sukces. Chciałbym, aby o mistrzostwo walczyło kilka zespołów. Jeśli będzie tylko jeden, to liga będzie mniej ciekawa. Na pewno w Jaworzu nie zrezygnują w planów związanych z awansem, który uciekł Czarnym w ostatnim meczu sezonu na własnym boisku. Moim zdaniem nie ma jednak jednoznacznego kandydata – wyraża swoje zdanie Roman Kubieniec, prezes bielskiego podokręgu.

Liga wyrównana? Liga słabsza?
W poprzednim sezonie dwa zespoły do samego końca walczyły o mistrzostwo, dwa o życie. Jak będzie w nadchodzącym? – Na pewno zacięta rywalizacja do ostatniej kolejki dostarczyła sporo emocji. Wspomniany zespół z Jaworza wzmocnił się, w innych klubach spektakularnych zmian nie dokonano. Można raczej mówić o stabilizacji, zarazem o problemach w grupach młodzieżowych. Niż demograficzny w mniejszych, wiejskich klubach daje się we znaki – ocenia nasz rozmówca, który wraca do postawy Gronia Bujaków w rozgrywkach 2015/2016. Spadkowicz zgromadził na swoim koncie 12 punktów. – Poziom ligi generalnie się obniżył. Dawno 13 punktów nie gwarantowało utrzymania. Z drugiej strony mistrzowie z ostatnich lat szybko spadali z „okręgówki” – przypomina.

Drużyna z Międzyrzecza po roku nieobecności wraca do A-klasy. Podopieczni Romana Folka rywalizację w klasie B zdominowali, uzyskali awans z dużą przewagą nad rywalami. Na co stać beniaminka? – Zbyt wielu spotkań Międzyrzecza nie oglądałem, ale byłem m.in. na meczu z Rotuzem Bronów. Mistrz zaprezentował ciekawy futbol. Utrzymali w klubie skład po spadku, zapewne utrzymają po awansie. Sądzę, że beniaminka stać przynajmniej na pozycję w środku tabeli, być może nawet na miejsce w pierwszej szóstce – spekuluje prezes Kubieniec.

Wakacyjne granie
W najbliższą sobotę odbędzie się pięć spotkań 1. kolejki, w niedzielę dwa kolejce. Gdzie będzie najciekawiej? – Ciężko wskazać faworytów najbliższych spotkań, czy mecz kolejki. Trwają wakacje, niektórzy zawodnicy są na urlopach, inni mają zaległości treningowe. Po trzech sierpniowych kolejkach otrzymamy małą odpowiedź na pytanie – kogo na co stać? – podkreśla przedstawiciel BOZPN.

źródło: sportowebeskidy.pl

1. kolejka bielskiej A-klasy

(-) Pionier Pisarzowice - Iskra Rybarzowice (-)

sobota, 13 sierpnia 2016 r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2015/16 (w) Iskra Rybarzowice - Pionier Pisarzowice 1:2
2015/16 (j) Pionier Pisarzowice - Iskra Rybarzowice 3:1
2014/15 (w) Iskra Rybarzowice - Pionier Pisarzowice 3:8
2014/15 (j) Pionier Pisarzowice - Iskra Rybarzowice 2:3

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
Iskra Rybarzowice:

Pozostałe spotkania 1. kolejki bielskiej A-klasy:
13.08.2016 r. (sobota), godz. 17:00:
Beskid Godziszka - GKS Czarni Jaworze
Sokół Buczkowice - Soła Kobiernice