Z ligowym rywalem

Naszych seniorów czeka kolejna sparingowa potyczka tej zimy a dokładnie oznaczona numerem piątym, w której to zmierzą się ze swoim dobrym znajomy z ligowej rywalizacji, zajmującym ósme miejsce w bielskiej A-klasie - Sokołem Buczkowice. Spotkanie już w najbliższą sobotę tj. 24 lutego o godzinie 14:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szczyrku.

Nasi najbliżsi rywale w rytmie treningowym przebywają od 15 stycznia, a tej zimy rozegrali już jedno spotkanie sparingowe, w którym to okazali się lepsi od LKS-u Pewel Ślemieńska wygrywając w hokejowym stylu 7:5. Zespół prowadzony niezmiennie od kilku lat przez Jacka Wiercigrocha ma za sobą przeciętną rundę jesienną w rozgrywkach bielskiej A-klasy, w której to na półmetku zmagań zajmuje 8. miejsce w tabeli. Jest to jednak drużyna bardzo niewygodna dla każdego ich przeciwnika, szczególnie na ich specyficznym boisku. Niejednokrotnie czołowe ekipy bielskiej A-klasy traciły z Sokołem punkty, a przekonać się o powyższym twierdzeniu mogli jesienią chociażby nasi seniorzy. W zespole z Buczkowic nie brakuje ciekawych zawodników, ale w tym sezonie postacią wybijająca się nad resztą jest zdecydowanie Damian Tracz - autor aż 15 bramek jesienią, które pozwalają mu zajmować ex-aequo pozycję lidera w klasyfikacji strzelców z Dominikiem Domką z Przełomu Kaniów. Od lat podporą drużyny jest doświadczony Tomasz Korszyłowski, a coraz pewniej z kolei w "jedenastce" Sokoła czuje się Mohamed Omran. Wiosną drużyna ta zapewne będzie chciała podskoczyć o kilka pozycji w ligowej tabeli i tym samym znów mocno namieszać w rywalizacji.

Nasi seniorzy w czwartek rozgrywali sparing z LKS-em Ligota, przypomnijmy że wygrany 4:0, lecz martwi frekwencja na rozegranych już spotkaniach (wyjątkiem potyczka z Rotuzem Bronów, gdzie do dyspozycji trenera było aż dwudziestu zawodników). Na starcie z Sokołem Buczkowice Zbigniew Wydra znów może mieć problem z uzbieraniem satysfakcjonującej liczby jego podopiecznych. Niepewny jest występ kurujących się z powodu choroby Łukasza i Roberta Nyczów, na pewno natomiast zabraknie z powodów osobistych Wojciecha Kasolika oraz niestety Adriana Barona, który w spotkaniu z Ligotą doznał poważnej kontuzji kostki wykluczającej go z gry zapewne na kilka tygodni. Niewykluczony, że kilku piłkarzy zabraknie również z powodów zawodowych.

Mecz sparingowy
sobota, 24 lutego 2018 r., godz. 14:00