Zaczynamy sezon 2023/2024! Na początek pucharowe zmagania

Tradycyjnie już rywalizacją w rozgrywkach Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała nasi seniorzy zainaugurują nowy sezon 2023/2024. Podopieczni Łukasza Nycza w czwartek 27 lipca zmierzą się na własnym boisku w derbowej potyczce z Sokołem Hecznarowice.

1. runda Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała
czwartek, 27 lipiec 2023 r., godz. 18:30
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - Sokół Hecznarowice

Sokół Hecznarowice będzie pierwszym rywalem naszych seniorów w oficjalnym spotkaniu sezonu 2023/2024, a to wszystko w ramach 1. rundy Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Rywal ten jest nam oczywiście doskonale znany, gdyż na co dzień rywalizuje również w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała, a miniony sezon zakończył na 3. miejscu w tabeli. Dzięki uzyskanemu wynikowi piłkarze z Hecznarowic mieli przyjemność zagrać również w barażach o awans do "Okręgówki", a w półfinałowej batalii grając na własnym boisku przegrali... z Pionierem 0:2. Podopieczni Bogdana Swarzyńskiego najwyraźniej również w kolejnej kampanii zamierzają walczyć o czołowe miejsca wśród a-klasowej stawki, o czym świadczą transferowe ruchy dokonane tego lata. Z czwartoligowej Niwy Nowa Wieś kierunek na Hecznarowice obrali Bartłomiej Zwaryczuk i Tomasz Gardyński, a z Hejnału Kęty pozyskano Maksymiliana Cepigę. Wiadomo jednak również, że w drużynie Sokoła nie zagrają jej podstawowi zawodnicy ostatnich lat, czyli kolejno Kacper Czylok oraz Łukasz Janik, którzy najprawdopodobniej wzmocnią jeden z okolicznych klubów.

Nasi seniorzy dopiero przed tygodniem wznowili treningi podczas letnich przygotowań, a już w miniony weekend rywalizowali w Turnieju o Puchar Burmistrza Wilamowic, gdzie w półfinale pokonali Sokoła Hecznarowice 1:0, a w finale przegrali z Pasjonatem Dankowice 0:8. Do tych wyników trzeba jednak podejść z dystansem, gdyż dla Pioniera był to turniej czysto towarzyski, gdzie udali się po odbyciu jednej jednostki treningowej, mocno przetrzebieni kadrowo, a do tego bez trenera Łukasza Nycza. Nasi seniorzy w czwartek mieli rozegrać pierwsze spotkanie kontrolne tego lata, ale zamiast tego od razu zagrają w pierwszym meczu o stawkę nowego sezonu, a w pucharowej rywalizacji zmierzą się z Sokołem Hecznarowice. W kadrze Pioniera najbliższe lato upłynie pod kątem stabilizacji, to co ważne żaden z zawodników nie zgłosił chęci odejścia, a poza Michałem Strzeżoniem, który do gry powinien wrócić wiosną, nikt nie narzeka na problemy zdrowotne. Tak jak już informowaliśmy wcześniej, przedłużone na kolejny sezon zostały wypożyczenia Dawida Śleziaka z Gronia Bujaków oraz Jakub Gembali z Pasjonata Dankowice, a ponadto do drużyny dołączy z całą dozą prawdopodobieństwa jeszcze dwóch nowych zawodników...