Znamy grupy Mistrzostw Świata U-20

W minioną niedzielę w Gdyni rozlosowano grupy piłkarskich Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w sześciu polskich miastach, w tym w Bielsku-Białej, gdzie kibice będą mogli emocjonować się m.in. spotkaniem Argentyny z Portugalią.

24 drużyny zostały podzielone na sześć grup, a w każdej z nich znalazło się miejsce dla czterech uczestników młodzieżowego mundialu. Polska, która będzie gospodarzem zmagań, trafiła do grupy A, w której mierzyć się będzie z Kolumbią, Tahiti oraz Senegalem. Niedzielne losowanie grup Mistrzostw Świata U-20 okazało się bardzo dobre dla Bielska-Białej. W maju na Stadionie Miejskim przy ul. Żywieckiej kibice zobaczą m.in. mecze Argentyną z Portugalią, Stanów Zjednoczonych z Nigerią, Nigerii z Ukrainą oraz mecze 1/8 i 1/4 finału. - Cieszę się z losowania. Ufam, że wiernych kibiców piłki nożnej z Bielska-Białej i regionu wspierać będą swą obecnością nie tylko fani futbolu z całej Polski, ale i ci najbardziej zdeterminowani, zarówno z Europy, jak i całego świata - powiedział Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, który był obecny w Gdyni podczas losowania grup Mistrzostw Świata FIFA U-20.

Turniej rozpocznie się 23 maja i potrwa do 15 czerwca, a mecz otwarcia oraz finał odbędą się w Łodzi. Właśnie w tym mieście w fazie grupowej rywalizować będzie Polska, a zmagania grupowe rozpocznie od spotkania z Kolumbią, następnie kolejno mierzyć się będzie z Tahiti oraz Senegalem. Awans do 1/8 finału uzyskają zwycięzcy oraz wiceliderzy każdej z grup, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Dokładny podział na grupy, a także terminarz zmagań, można uzyskać na oficjalnej platformie Mistrzostw Świata U-20 wchodząc <tutaj>