Podsumowanie juniorów - sezon 2015/2016

Bardzo pechowy i przykry sezon mają za sobą nasi juniorzy. Młoda drużyna pod wodza Bogusława Lorensa do tego osłabiona przeniesieniem kluczowych zawodników do pierwszej drużyny zupełnie nie poradziła sobie w III Lidze Okręgowej Grupy 1 sezonu 2015/2016. Ostatnie 10. miejsce należy przyjąć z pokorą, ale i nadzieją że już w przyszłym sezonie juniorzy spiszą się lepiej . Awans do II Ligi Wojewódzkiej Grupy 4 po meczach barażowych z najlepszą drużyną Grupy 2 Spójnią Landek uzyskał LKS Bestwina.

Szkoleniowiec naszych juniorów przed startem sezonu posiadał zupełnie nową i do tego bardzo młodą drużynę. Zasiliło ją bowiem spora grupa zawodników z rocznika 2000, którzy automatycznie zostali przeniesieni do juniorów z trampkarzy. Wiadomo zatem było, że nowy sezon będzie trzeba potraktować jako naukę. I już premierowe spotkanie pokazało, że naszych juniorów będzie czekać zażarta walka o każdy punkt, przegrali bowiem gładko na własnym boisku z Groniem Bujaków 0:4. Początek sezonu w ich wykonaniu był jednak dość dobry, co pokazała dalsza cześć zmagań. W tym czasie zdobyli jedyne jak się później okazało punkty w lidze. Pokonali Sołę Kobiernice na wyjeździe 2:1 oraz zremisowali w derbowym pojedynku na własnym boisku z Wilamowiczanką Wilamowice 0:0 a także sprawili sporo problemów bardzo mocnej drużynie LKS Czaniec. I to by było na tyle. Do końca rundy jesiennej przegrali resztę spotkań i zakotwiczyli na ostatnim 10. miejscu w tabeli. Na druga część sezonu juniorzy przystępowali z nadzieja na odrobienie strat i wydostanie się z ostatniej pozycji. Niestety wiosną przegrali wszystkie 9 spotkań, zdecydowanie odstając od reszty stawki i nie poprawiając swojej sytuacji w tabeli w której zajęli ostatecznie 10. miejsce. 4 zdobyte punkty, po 1 zwycięstwie i remisie oraz aż 16 porażek nie mogły dać lepszej pozycji. Bilans bramkowy wyniósł 10-79. Najlepszym strzelcem okazał się Jacek Nycz z 3 trafieniami na koncie. Najlepszym zespołem III Ligi Okręgowej Grupy 1 po zaciętej walce z LKS Czaniec okazał się zespół LKS Bestwina. Po rywalizacji w spotkaniach barażowych z najlepszą ekipą Grupy 2 Spójnią Landek, to Bestwina cieszyła się z awansu do II Ligi Wojewódzkiej Grupy 4.

Tabela końcowa III Ligi Okręgowej Grupa 1 w sezonie 2015/2016:

Najwięcej spotkań:
17 - Jakub Kocierz, Bartosz Nikiel, Adrian Kubiczek