Podsumowanie Juniorów - sezon 2016/2017

Duże aspiracje co do swojego występu mieli w sezonie 2016/2017 rozgrywek IV Ligi Okręgowej nasi juniorzy pod wodzą Bogusława Lorensa. Choć mistrzostwa zdobyć się im nie udało, to wdrapali się oni na ligowe podium ostatecznie zajmując 3. miejsce.

Po spadku naszych juniorów do IV Ligi Okręgowej mieliśmy nadzieję że na tym szczeblu rozgrywkowym zabawią oni tylko przez rok. Podobne nastroje panowały w drużynie prowadzonej przez Bogusława Lorensa, a sami zawodnicy mieli ochotę na powalczenie o mistrzostwo. Zespół ten złożony z zawodników rocznika 1998 i młodszych należał jednak do najmłodszej wiekowo ekipy w stawce, gdzie większość stanowili piłkarze urodzeni w roku 2000. Spowodowało to, że momentami widoczna była wyższość rywali pod względem fizycznym. W sezon nasi juniorzy weszli całkiem dobrze, a od samego początku widać było że obok nich kilka drużyn będzie nadawało ton w lidze. Mowa tu o Groniu Bujaków z którym Pionier w rundzie jesiennej przegrał minimalnie 1:2, Wilamowiczance Wilamowice z którą zremisował 1:1 oraz KS Bystrej w meczu z którą również padł remis 2:2. Na półmetku zmagań zawodnicy Bogusława Lorensa plasowali się tuż za podium na 4. miejscu, ale w dalszym ciągu pozostając w grze o mistrzostwo. Niestety runda wiosenna nie była już tak udana i poza kilkoma dobrymi występami, jak choćby w derbowej potyczce z Wilamowiczanką Wilamowice wygranej 3:1, w większości spotkań juniorzy odczuwali już trudy sezonu. Ostatecznie szanse na mistrzostwo stracili przegrywając z Groniem Bujaków 0:3, a zagrożone wydawało się również miejsce na podium. Udało się na nie wdrapać w ostatniej chwili po wygranej potyczce z KS Bystrą 3:0. Miniony sezon był niezwykle cenny dla naszych juniorów pod względem zdobytego doświadczenia, wszak tak jak wspominaliśmy posiadali oni jedną z najmłodszych ekip w stawce. Z drużyny odchodzi zaledwie trzech zawodników Jakub Kocierz, Konrad Mleczko oraz Dawid Rak co tylko pokazuje że w przyszłym sezonie będzie to niezwykle silna drużyna. A wzmocni ich jeszcze czwórka z trampkarzy Gracjan Jekiełek, Jakub Gajda, Kacper Markiel i Paweł Kasiarz. Na pewno ważne w tym kontekście będzie również  to, by do zdrowia wróciło dwóch czołowych zawodników Michał Strzeżoń oraz Mateusz Waszek, którzy wiosną odnieśli poważne kontuzje oraz rozwiązanie kwestii pozycji bramkarza. Jeśli to się uda, to przyszły sezon może należeć do naszych juniorów. W ligowej tabeli ostatecznie zajęli oni 3. miejsce na co złożyło się dziesięć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek przy bilansie bramkowym 56:28. Mistrzostwo a zarazem awans do III Ligi Okręgowej świętują gracze Gronia Bujaków, którzy w całych rozgrywkach nie mieli sobie równych wyprzedzając drugą Wilamowiczankę Wilamowice o dziewięć punktów. Natomiast w przyszłym sezonie na boiskach IV Ligi Okręgowej występować będzie drużyna GKS-u Czarnych Jaworze, która okazała się najgorsza w stawce trzecioligowców.

Tabela końcowa sezonu 2016/2017 w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej:

Najwięcej spotkań:
16 - Gabriel Kowalski, Jakub Kocierz, Kamil Koim