Podsumowanie Młodzików Młodszych - sezon wiosenny 2017'

Zauważalny postęp uczynili w sezonie wiosennym 2017' rozgrywek IV Ligi Okręgowej nasze młodziki młodsze pod kierownictwem Roberta Nycza, których gra w większości spotkań naprawdę mogła się podobać. Ostatecznie zajęli oni na finiszu rozgrywek 8. miejsce.

Choć końcowy wynik do końca tego nie odzwierciedla, to trzeba cieszyć się z kroku do przodu wykonanego przez nasze młodziki młodsze. Zawodnicy z rocznika 2005 i młodszych w każdym spotkaniu prezentowali się doprawdy dobrze, a jeśli porównamy ich występy do ich debiutanckiego sezonu jesiennego w minionym roku, to naprawdę postęp jest zauważalny gołym okiem. Już na starcie rozgrywek sezonu wiosennego w IV Lidze Okręgowej nasze młodziki młodsze zremisowały z nie byle kim tylko Rekordem Bielsko-Biała 2:2, co tylko potwierdziło naszą wcześniejszą tezę. Potem niestety przytrafiały się porażki, ale najczęściej po dobrej grze m.in. z LKS-em Czaniec 2:6, KS Bestwinką 2:4 czy Trójką Czechowice-Dziedzice 3:4. Swoje jedyne zwycięstwo wiosną zawodnicy Roberta Nycza odnieśli, a jakże... z drugim bielskim gigantem Podbeskidziem z którym wygrali 2:1. To pokazuje, że potencjał w tych chłopakach tkwi duży a jedyne brakujące ogniwo to brak ogrania meczowego. Zdecydowanie wyróżniającymi się postaciami w tej drużynie byli Sebastian Cieślak oraz Szymon Stępień, którzy podobnie jak Bartłomiej Śledź i Daniel Jucha w przyszłym sezonie wzmocnią zespół trampkarzy. Bardzo ciekawie zapowiadają się młodsi od nich o rok Kacper Miękiński oraz Jakub Lejawa, a duże postępy poczynili Mateusz Rybarski czy Adam Derbin, którego niestety z ostatnich spotkań wyeliminowała kontuzja. Na fakt zwraca uwagę, że w drużynie tej wiosną w każdym meczu zagrał na co dzień zawodnik żaków starszych Dawid Kulak z którego zapewne Robert Nycz korzystał będzie również w kolejnym sezonie. Nasze młodziki młodsze ostatecznie rozgrywki zakończyli na 8. miejscu odnosząc jedno zwycięstwo, jeden remis oraz sześć porażek przy bilansie bramkowym 14:47. Najlepszą drużyną okazali się piłkarze GLKS-u Wilkowice, którzy wyprzedzili jedynie lepszym bilansem bramkowym Pasjonata Dankowice a podium uzupełnił LKS Czaniec. Tabelę zamknęło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które do Pioniera straciło trzy punkty.

Tabela końcowa sezonu wiosennego 2017' w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej:

Najwięcej spotkań:
8 - Bartłomiej Śledź, Daniel Jucha, Dawid Kulak, Mateusz Rybarski, Sebastian Cieślak

Najwięcej minut:
480 - Bartłomiej Śledź, Daniel Jucha, Sebastian Cieślak