Podsumowanie Trampkarzy - sezon wiosenny 2017'

Z bardzo wymagającymi rywalami w sezonie wiosennym 2017' rozgrywek IV Ligi Okręgowej musieli mierzyć się nasi trampkarze prowadzeni przez Łukasza Nycza. Potrafili się w niej mimo wszystko odnaleźć i w końcowym rezultacie utrzymać zajmując 8. miejsce.

Nasi trampkarze jeszcze długo po poznaniu rywali z którymi przyjdzie im się mierzyć w sezonie wiosennym musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nazwy takich drużyn jak BKS Stal Bielsko-Biała, Drzewiarz Jasienica, Pasjonat Dankowice czy Zapora Wapienica musiały działać na wyobraźnie. Zawodnicy z rocznika 2002 i młodszych mieli zatem niezwykle trudne zadanie przed sobą, a głównym celem było głównie zapewnienie sobie utrzymania w stawce. Sezon wiosenny IV Ligi Okręgowej drużyna Łukasza Nycza nie rozpoczęła najlepiej bo od dwóch porażek z BKS-em Stal Bielsko-Biała 1:3 oraz GLKS-em Wilkowice 1:3. Potem nastąpił lepszy czas dla naszych trampkarzy, którzy ograli Spójnię Landek 4:2, Pasjonata Dankowice 4:2 oraz zremisowali z KS Bestwinką 1:1 i jak się następnie okazało były to jedyne ich zdobycze punktowe w sezonie. Pozwoliło im to na zrealizowanie postawionego celu jakim było utrzymanie, ale w zespole panował lekki niedosyt gdyż była duża szansa na pozycję wyższą niż tuż pod kreską. Trzeba sobie przyznać jednak, że większość zawodników wskoczyła na kolejny wyższy poziom. Mowa tu m.in o Szymonie Farudze który w piłkę zaczął grać na dobre rok temu a wiosną walczył już o koronę króla strzelców rozgrywek. Ciągle lepszym bramkarzem staje się bez wątpienia Paweł Surwiłło, który niejednokrotnie ratował swoją drużyną przed utratą bramki wręcz w beznadziejnej wydawało się sytuacji, a przypomnijmy że przed sobą ma jeszcze dwa lata gry w wieku trampkarza. Zresztą najbliższa przyszłość tego zespołu rysyje się w różowych barwach. Co prawda z zespołu trampkarzy do juniorów odchodzi czterech (tylko czterech) podstawowych zawodników Gracjan Jekiełek, Jakub Gajda, Kacper Markiel oraz Paweł Kasiarz, lecz dzięki rotowaniu składem w minionym sezonie przez trenera Łukasza Nycza automatycznie ich miejsce zajmą kolejni zawodnicy - niekoniecznie słabsi. Dojdą jeszcze zdolni chłopacy z młodzików młodszych a będą to Bartłomiej Śledź, Daniel Jucha, Sebastian Cieślak i Szymon Stępień. Nasi trampkarze w końcowym rozrachunku uplasowali się na 8. miejsce odnosząc dwa zwycięstwa, jeden remis i sześć porażek przy bilansie bramkowym 19:38. Najlepszą drużyną okazał się LKS Mazańcowice, który na ostatniej prostej wyprzedził o trzy punkty zaciekle z nimi walczącą Zaporę Wapienica. Miano najsłabszego zespołu powędrowało do KS Bestwinki, która to opuszcza ten szczebel rozgrywkowy i spada do V Ligi Okręgowej. Z kolei w sezonie jesiennym IV Ligi Okręgowej nowymi rywalami m.in. naszych trampkarzy będą piłkarze Rotuza Bronów czyli najlepszej drużyny V Ligi Okręgowej oraz Dwójki Kozy, która okazała się najsłabsza w III Lidze Wojewódzkiej.

Tabela końcowa sezonu wiosennego 2017' rozgrywek IV Ligi Okręgowej:

Najwięcej spotkań:
9 - Gracjan Jekiełek, Paweł Surwiłło, Piotr Gacek