Podsumowanie Żaków Starszych - sezon wiosenny 2017'

Swoje pierwsze spotkania w rywalizacji ligowej mają za sobą nasze żaki starsze czyli podopieczni Andrzeja Nycza w sezonie wiosennym 2017' rozgrywek Bielskiej Ligi Żaków Grupy 2. Debiut jak najbardziej udany, gdyż w swojej grupie zajęli oni 2. miejsce.

Nasi najmłodsi podopieczni (choć nie do końca najmłodsi, bo w młodszych grupach trenują jeszcze mniejsi adepci futbolu) wiosną tego roku przystąpili do organizowanych przez Podokręg Bielsko-Biała rozgrywek w Bielskiej Lidze Żaków. W związku z podziałem zmagań na dwie grupy zawodnicy Andrzeja Nycza trafili do Grupy 2, a ich bezpośrednimi rywalami okazali się: Groń Bujaków, KS Bestwinka, LKS Czaniec, Pasjonat Dankowice, Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Przełom Kaniów oraz Wilamowiczanka Wilamowice. System rozgrywek podobnie jak w kategorii młodzików młodszych i trampkarzy podzielony został na sezon wiosenny i jesienny, gdzie w danym sezonie drużyny rozegrają po jednym spotkaniu z każdym z rywali. W sezonie wiosennym z każdej z dwóch grup cztery najlepsze drużyny awansowały do Grupy Mistrzowskiej a cztery najgorsze zaliczały spadek do Grupy Spadkowej i w takim układzie będą już rywalizować w sezonie jesiennym. Nasze żaki starsze, czyli chłopcy urodzeni w latach 2008 i młodszych do rozgrywek przystąpili z dużymi nadziejami, choć oczywiście wynik w ich przypadku był najmniej ważny, chodziło głównie o dobrą zabawę. Trzeba również zaznaczyć, że był to ich pierwszy kontakt z rówieśnikami z innych drużyn w rywalizacji ligowej na trawiastych boiskach. Podopieczni Andrzeja Nycza pokazali się jednak ze świetnej strony i wiosną w pokonanym polu zostawili m.in. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 12:5 oraz LKS Czaniec 8:6 czyli uznane w regionie marki. Swoją jedyną porażkę, choć po doskonałej walce, doznali w starciu z Bestwinką 6:10 która jak się potem okazało zdominowała rozgrywki w tej grupie. Jak jednak pokazał sezon wiosenny możemy spać spokojnie o kolejnych uzdolnionych wychowanków, którzy w przyszłości być może dołączą do drużyny seniorów. Już teraz tacy młodzi zawodnicy jak Dawid Kulak, Jan Cyran czy Jakub Kępka wyróżniają się na tle swoich kolegów, co zwiastuje dobry początek ich dalszej przygody z piłką. Ten pierwszy wiosną grał już nawet w drużynie młodzików młodszych, czyli z chłopcami nawet trzy lata od siebie starszymi. W ostatecznym rozrachunku Pionier zajął 2. miejsce odnosząc pięć zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę przy bilansie bramkowym 62:26. Najlepszym zespołem okazała się KS Bestwinka, a ponadto awans do Grupy Mistrzowskiej uzyskały jeszcze Pasjonat Dankowice oraz Podbeskidzie II Bielsko-Biała, natomiast w Grupie Spadkowej występować będą Przełom Kaniów, LKS Czaniec, Groń Bujaków oraz najgorsza w stawce Wilamowiczanka Wilamowice. W Grupie 1 najlepsi okazali się piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy wywalczyli awans do Grupy Mistrzowskiej a obok nich również GLKS Wilkowice, Rekord Bielsko-Biała i Zamek Grodziec Śląski. Do Grupy Spadkowej zdegradowani zostali z kolei GKS Czarni Jaworze, Trójka Czechowice-Dziedzice, Rotuz Bronów oraz Sokół Zabrzeg.

Tabela końcowa sezonu wiosennego 2017' Bielskiej Ligi Żaków Grupy 2:

Najwięcej spotkań:
7 - Adam Pytel, Dawid Kulak, Jakub Kępka, Jan Cyran, Karol Lin, Karol Piłot, Krystian Chlebek, Marcin Gacek, Olaf Cyran, Oskar Kamień, Paweł Szymonowicz

Najwięcej minut:
420 - Jakub Kępka, Jan Cyran