Premierowy sparing seniorów

Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 naszych seniorów czeka pierwszy sparingowy pojedynek podczas letniego okresu przygotowawczego przed nowym sezonem w rozgrywkach bielskiej A-klasy. Na boisku w Jaworzu rywalem podopiecznych Zbigniewa Wydry będzie zespół doskonale nam znany z rywalizacji w rozgrywkach a-klasowych, a obecnie przedstawiciel Bielskiej Ligi Okręgowej - GKS Czarni Jaworze.

Dla naszych najbliższych rywali będzie to premierowe spotkanie sparingowe tego lata, a do zajęć zespół prowadzony przez Tomasza Dulebe powrócił 9 lipca. Miniony sezon dla piłkarzy z Jaworza jako beniaminka rozgrywek Bielskiej Ligi Okręgowej był całkiem udany, gdyż zajęli oni bezpieczne 9. miejsce w tabeli i szybko zapewnili sobie utrzymanie, choć po jesiennej części rywalizacji apetyty na lepszy wynik były zdecydowanie większe. Bez wątpienia duży wpływ na grę Czarnych miał napastnik Adam Waliczek, który do końca walczył o koronę króla strzelców a ostatecznie na swoim koncie zapisał aż 27 trafień. W zdobywaniu przez niego bramek pomagali mu kreatywni pomocnicy Janusz Cyran, czy Adam Paleta a w obronie pewnym punktem jaworzan byli doświadczeni bramkarz Szymon Korzus oraz obrońca Stanisław Kleszcz. Ostatniej dwójki w Jaworzu kibice oglądać już jednak nie będą ze względu na zakończenie przez nich karier. Natomiast z nowych twarzy na uwagę zwraca fakt, że z zespołem trenuje nasz były zawodnik Damian Marek.

Również dla naszych seniorów starcie z GKS-em Czarnymi Jaworze będzie premierowym spotkaniem kontrolnym tego lata, a co warte odnotowania zaledwie dwa dni po wznowieniu przygotowań. Szkoleniowiec Zbigniew Wydra nie będzie jednak mógł skorzystać z kilku swoich wiodących zawodników m.in. Łukasza Nycza, Piotra Surwiłły oraz Roberta Nycza którzy przebywają na urlopie. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w meczu dostanie natomiast trzech testowanych piłkarzy oraz kilku wyróżniających się juniorów. Są jednak i kolejne ubytki w kadrze, gdyż kolejny z naszych seniorów nie będzie już reprezentował barw Pioniera w przyszłym sezonie - po wspomnianym Damianie Marku który trenuje z GKS-em Czarnymi Jaworze, drugim zawodnikiem który opuszcza nasze szeregi jest Michał Gacek przenoszący się do LKS-u Bestwina. Jednocześnie pragniemy podziękować obydwóm za grę w trójkolorowych brawach i życzyć pomyślności w dalszej przygodzie z piłką, jak i życiu osobistym.

Mecz sparingowy
sobota, 14 lipca 2018 r., godz. 14:00