Zmiana formuły barażów w EFCE A-klasie Bielsko-Biała

Na posiedzeniu Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjęto jedną ważną decyzje dotyczącą rozgrywek EFCE A-klasy Bielsko-Biała. Zmianie ulegnie formuła baraży o awans do ZINA Klasy Okręgowej, a szansę na zagranie w nich będą miały aż cztery drużyny każdej z A-klas.

Podobnie, jak w sezonie minionym, tak i w kampanii 2022/2023 awans do ZINA Klasy Okręgowej uzyskają mistrzowie bielskiej i tyskiej A-klasy oraz zwycięzcy dwóch baraży. Forma rozgrywania barażu będzie jednak zupełnie inna, gdyż zagrają w nich zespoły, które w danej A-klasie zajęły miejsca 2., 3., 4. i 5.

W półfinałach baraży zagrają zatem 2. miejsce z 5. oraz 3. z 4., a finalistów wyłoni tylko jedno spotkanie, które odbędą się na boiskach zespołów wyżej sklasyfikowanych w tabeli. Podobnie rzecz ma się z finałem - rozegranie zostanie tylko jeden mecz i tutaj również w roli gospodarza wystąpi ekipa wyżej sklasyfikowana.

Łącznie zatem promocję do ZINA Klasy Okręgowej uzyskają aż cztery drużyny - po dwie z bielskiej oraz tyskiej A-klasy.

Zapis Uchwały:
a) kluby, które zajmą 2. i 5. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem meczu będzie klub, który zajął 2. miejsce w tabeli rozgrywek;
b) kluby, które zajmą 3. i 4. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub, który zajął 3. miejsce w tabeli rozgrywek;
c) zwycięzcy meczów, o których mowa w pkt a) i b) rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek. Zwycięzca tego meczu będzie uczestniczył w rozgrywkach Klasy Okręgowej w następnym sezonie.