Autor:

pionier1994

Utworzono:

31.12.2014

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Pioniera Pisarzowice w derbowym starciu z Orłem Kozy, a to wszystko w ramach 4 kolejki bielskiej A-klasy. Tylko pierwsza część gry przyniosła dla naszej drużyny trzy bramki, a ich autorami byli: Łukasz Nycz, który trafił dwukrotnie oraz Damian Gacek. Gdy dodatkowo z boiska tuż przed przerwą wyrzucony został Ł.Duźniak, główne pytanie brzmiało jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. W drugich 45 minutach Orzeł opadł zupełnie z sił, a podopieczni Zbigniewa Wydry skrzętnie to wykorzystali. Zaaplikowali rywalom w tej części gry siedem bramek, a strzelali je: Dariusz Kubiczek trzykrotnie, Marcin Muszyński dwukrotnie, Łukasz Nycz oraz Damian Gacek. Pionier ostatecznie zwyciężył aż 10-0 i jest to drugie najwyższe zwycięstwo w historii naszego klubu (wyższym wynikiem zakończyło się tylko spotkanie Pioniera z Zatorem 12-0, w sezonie 1994/1995). Pisarzowianie pozostali na trzecim miejscu w ligowej tabeli, a już za tydzień czeka nas wielkie granie w Kaniowie, gdzie zmierzymy się z tamtejszym Przełomem, który lideruje stawce bielskich A-klasowców.