Beniaminka dobry start

Rozgrywki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała nabierają "rumieńców". Za nami 3. kolejka, która przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Najważniejsze wydarzenia podsumowujemy wraz z trenerem Zapory Porąbka, Maciejem Gilkiem.

Udany początek
Na starcie nowego sezonu zespół z Porąbki prezentuje się z dobrej strony i zbiera pochlebne recenzje. Owocem tego stanu rzeczy jest sześć punktów na koncie i zajmowana 5. lokata. W miniony weekend Zapora pokonała Przełom Kaniów 4:2, choć nie było to dla beniaminka łatwe spotkanie. - Powinniśmy szybciej ten mecz zakończyć, strzelić gola na 2:0, czy 3:0. Tak, niestety, rywal dwukrotnie doprowadzał do remisu dzięki swojej ambitnej podstawie. W końcówce jednak przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobrą pracę wykonali zmiennicy. Co do naszego początku, jestem z niego zadowolony i uważam go za udany. Sześć punktów w trzech meczach, to dobry bilans. Mieliśmy jednak małą "wpadkę" w Kozach, ale wyciągnęliśmy z niej wnioski i patrzymy optymistycznie w przyszłość - komentuje szkoleniowiec Zapory, Maciej Gilek.

Pogrom sporych rozmiarów
Najbardziej rzucającym się w oczy rezultatem w minionej kolejce jest zwycięstwo trzeciej drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała nad Iskrą Rybarzowice w stosunku 9:0. Młodzi Górale cechują się ogromną siłą w ofensywie, wszak w trzech meczach strzelili aż 19 goli i plasują się na fotelu lidera. Kompletem zwycięstw mogą się także pochwalić Sokół Hecznarowice i rezerwy GLKS-u Sferanet Wilkowice. Drużyny te w miniony weekend pokonały kolejno Zaporę Wapienica (2:1) i LKS Ligota (1:0). - "Trójka" Podbeskidzia wyrasta na czołową siłę w tej lidze. Ale skoro w "Dwójce" grają tacy zawodnicy jak Chmiel, czy Merebashvili, to zdolna młodzież ogrywa się w a-klasie. Sokół i GLKS II też jednak będą się liczyć w grze o mistrzostwo - przekonuje opiekun piłkarzy z Porąbki.

Każdy może wygrać z każdym
W pozostałych meczach Pionier Pisarzowice zaznał przełamania pokonując Orła Kozy 4:2. Z dobrej strony pokazał się Zamek Grodziec Śląski, zwyciężając z Żarem Międzybrodzie Bialskie 2:0. Drużyna z Międzybrodzia wciąż ma na swoim koncie zero punktów. Z powodu złego stanu murawy przełożony został mecz KS Bystra - LKS Czaniec II. - Na pewno jest różnica między B-klasą, a A-klasą. Tutaj zawodnicy są bardziej techniczni i każdy może wygrać z każdym. Są drużyny, które są pod formą, ale na pewno zaczną punktować - ocenia trener Gilek.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 3. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
Zapora Wapienica - Sokół Hecznarowice 1:2 (1:1)
Iskra Rybarzowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała III 0:9 (0:4)
PIONIER PISARZOWICE - Orzeł Kozy 4:2 (2:1)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Zamek Grodziec Śląski 0:2 (0:1)
LKS Ligota - GLKS Sferanet Wilkowice II 0:1 (0:0)
Zapora Porąbka - Przełom Kaniów 4:2 (1:0)
KS Bystra - LKS Czaniec II (przełożony)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
4 - Michał Stempniewicz (Podbeskidzie Bielsko-Biała III) oraz Michał Studnicki (Podbeskidzie Bielsko-Biała III)