Dodatkowy sparing. Rywalem beniaminek "Okręgówki"

W związku z przełożeniem pucharowej potyczki naszych seniorów z Drzewiarzem Jasienica na środę 4 sierpnia, Pionier w najbliższy weekend rozegra drugie tego lata spotkanie kontrolne. Podopieczni Sebastiana Klimka w sobotę na boisku w Pisarzowicach zmierzą się z przedstawicielem ZINA Klasy Okręgowej Grupy 6 CKS-em Piast Cieszyn.

Mecz sparingowy
sobota, 31 lipiec 2021 r., godz. 15:00
Pisarzowice
Pionier Pisarzowice - CKS Piast Cieszyn

CKS Piast Cieszyn będzie drugim tego lata rywalem naszych seniorów w okresie przygotowawczym, a drużynę już po zakończeniu minionego sezonu przejął czeski szkoleniowiec Miroslav Copjak. Stało się to w momencie awansu cieszynian do ZINA Klasy Okręgowej Grupy 6 pod wodzą byłego trenera Arkadiusza Wrzesińskiego, a dowodzony przez niego zespół zdeklasował a-klasową konkurencję, całkiem zasłużenie zdobywając tytuł mistrzowski. Niekwestionowanym liderem i największą gwiazdą Piasta jest Ireneusz Jeleń, czyli były reprezentant Polski, a w przeszłości zawodnik takich klubów jak AJ Auxerre, czy OSC Lille. Co ciekawe na boisku ramię w ramię rywalizuje już także... ze swoim synem Jakubem, który wiosną został włączony do pierwszej drużyny, podobnie jak kilku innych wychowanków tego klubu. Najbliżsi rywale naszych seniorów podczas letnich przygotowań rozegrali już jeden mecz sparingowy, przegrali go z Beskidem Skoczów 4:6.

Podopieczni Sebastiana Klimka mają już za sobą ponad dwutygodniowe przygotowania przed startem nowego sezonu w rozgrywkach EFCE A-klasy Bielsko-Biała i w tym czasie rozegrali tylko jedno spotkanie kontrolne. Na własnym boisku pewnie i wysoko pokonali Zaporę Porąbka 9:0, mimo że nie zaprezentowali się w pełnym składzie personalnym, w związku z okresem wakacyjnym. Odnosząc się do wspomnianego składu personalnego, to możemy już potwierdzić informacje które podawaliśmy na wstępie okresu przygotowawczego, że kadra drużyny nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom. Po okresie wypożyczenia do LKS-u Ligota powrócił Michał Czerpak, na transfer definitywny zdecydowała się Niwa Nowa Wieś w przypadku Michała Pękali, z kolei treningów nie wznowił Grzegorz Puda. Po stronie plusów należy zaznaczyć wypożyczenie na kolejny rok z Podbeskidzia Bielsko-Biała do naszego klubu Macieja Budkiewicza, a także powrót do treningów po obowiązkach zawodowych Adriana Barona.