Tylko mistrz z awansem. Wicemistrz zagra w barażach

Wbrew wcześniejszym pojawiającym się informacjom, dojdzie do małych zmian w kwestii awansu drużyn na wyższy szczebel w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach EFCE A-klasy Bielsko-Biała. Podokręg Bielsko-Biała poinformował w stosownym regulaminie, że tylko mistrz uzyska bezpośrednią promocję do "Okręgówki", natomiast wicemistrz będzie musiał powalczyć o awans w barażach.

Podokręg Bielsko-Biała w opublikowanym regulaminie zatwierdził format awansów i spadków w sezonie 2021/2022 zarówno w rozgrywkach piątoligowych, jak i a-klasowych. Dowiadujemy się z niego, że awans do ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 z EFCE A-klasy Bielsko-Biała oraz Future Sport A-klasy Tychy uzyskają tylko mistrzowie tych rozgrywek, natomiast wicemistrzom przyjdzie się zmierzyć bezpośrednio ze sobą w spotkaniach barażowych.

Po minionym zwariowanym sezonie, który nie jako był przejściowym, związkowi działacze odeszli zatem od pomysłu uzyskiwania awansu dwóch najlepszych drużyn bielskiej i tyskiej A-klasy, a dodajmy, że takie plany w życie już weszły w sezonie 2019/2020.

Z naszego kronikarskiego obowiązku dodajmy, że z ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 spadek na boiska a-klasowe zaliczą dwie najsłabsze drużyny, z kolei z EFCE A-klasy Bielsko-Biała zdegradowany o szczebel ligowy niżej do bielskiej B-klasy zostanie jeden zespół.