Drużyna wreszcie skuteczna. Kolejka dla gości

Po raz dziewiąty w tym sezonie rywalizowano w miniony weekend o punkty w A-klasie Bielsko-Biała. Po raz drugi wygrała remisująca na potęgę Soła Kobiernice. Wraz z jej trenerem, Włodzimierzem Kowalczykiem przyglądamy się najciekawszym wydarzeniom 9. kolejki.

Po „cegle” było łatwiej
Soła Kobiernice w pierwszych ośmiu meczach sezonu odniosła jedno zwycięstwo, poniosła jedną porażkę, pozostałe mecze remisowała. Wczoraj wygrała wysoko, bo 6:2 w Mazańcowicach. – Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że wreszcie byliśmy skuteczni. Tego nam brakowało w poprzednich meczach, ponieważ sytuacje sobie stwarzaliśmy. Z meczu na mecz prezentujemy się coraz lepiej. Przyznać jednak muszę, że kolejne remisy powodowały frustrację. Słabiej zaprezentowaliśmy się w obronie, ale parę środkowych defensorów tworzyli młodzieżowcy, w tym jeden junior z rocznika 2000. Obaj są zdolni, a na popełnionych błędach mogą się uczyć – mówi Włodzimierz Kowalczyk, którego podopieczni prowadzenie w Mazańcowicach objęli tuż po rozpoczęciu meczu wykorzystując rzut karny, chwil kilka później gospodarze grali w osłabieniu. – Muszę przyznać, że przeciwnik ułatwił nam zadanie – dodaje.

Sokół nadal "w gazie"
Sokół Buczkowice już zapracował na miano rewelacji rundy jesiennej. Podopieczni Jacka Wiercigrocha wygrali w niedzielę 2:1 z Czechowicach-Dziedzicach z tamtejszą „dwójką” MRKS-u, są wiceliderem. – Graliśmy z tym zespołem w 1. kolejce. W samej końcówce zdobyliśmy gola na 2:1, ale w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali. Sokół jest największym pozytywnym zaskoczeniem rozgrywek. Prezentuje się solidnie i nie przez przypadek jest wiceliderem – ocenia nasz rozmówca.

Kolejka dla gości
Tylko Pionier Pisarzowice wygrał przed własną publicznością, u siebie z KS-em Bystra zremisowała Zapora Wapienica. Pozostałe mecze na swoją korzyść rozstrzygali goście. – Własne boisko zazwyczaj stanowi atut, ale nie zawsze. Dwa tygodnie temu graliśmy na małym i specyficznym boisku w Rybarzowicach, w ostatnią niedzielę w Mazańcowicach, gdzie murawa była momentami dziurawa, było sporo błota. Zdobyliśmy w tych meczach cztery punkty, więc gospodarze swojego atutu nie wykorzystali. My nie możemy u siebie się przełamać, gra się nam ciężko, zdecydowanie lepiej prezentujemy się na wyjazdach. Liczę na to, że przełamiemy się za dwa tygodnie podczas derbowego meczu z Zaporą Porąbka – stwierdza trener Soły.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 9. kolejki:
Pionier Pisarzowice - KS Bestwinka 3:0 (1:0)
KS Międzyrzecze - GKS Czarni Jaworze 0:6 (0:2)
Iskra Rybarzowice - Beskid Godziszka 1:3 (1:0)
Zapora Wapienica - KS Bystra 1:1 (0:1)
Przełom Kaniów - Zapora Porąbka 0:3 (0:1)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Sokół Buczkowice 1:2 (0:1)
LKS Mazańcowice - Soła Kobiernice 2:6 (1:4)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
8 - Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice)