Juniorzy blisko triumfu

Z bardzo dobrej strony w sobotnim turnieju o Puchar Posła Rzeczpospolitej Polskiej Jacka Falfusa, rozgrywanym w hali Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach, zaprezentowali się nasi juniorzy. Podopieczni Bogusława Lorensa zajęli 2.miejsce, pechowo tracąc triumf w całych rozgrywkach.

W zmaganiach początkowo udział miało wziąć pięć drużyn, jednak w ostatniej chwili rezygnację złożyła ekipa Czarnych Jaworze. Wobec tego na starcie stanęły cztery drużyny: Orzeł Kozy I, Orzeł Kozy II, Soła Kobiernice i rzecz jasna Pionier.

Każda ekipa mierzyła się z każdą, a jedno spotkanie trwało 15 minut. Na początek nasi juniorzy mierzyli się z Sołą Kobiernice, którą ograli 4:2. W następnej serii gier na podopiecznych Bogusława Lorensa czekał Orzeł Kozy II. I również z tym rywalem sobie poradzili, wygrywając 5:3. Stało się jasne, że o końcowym triumfie w turnieju zdecyduje ostatnie spotkanie Pioniera z Orłem Kozy I, gdyż rywale po dwóch grach również mieli komplet punktów. Niezwykle wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 5:5 i na naszą niekorzyść o zwycięstwie Koziańskiej drużyny w rozgrywkach zadecydował bilans bramek, gdyż ten mieli dużo lepszy od nas.

W klasyfikacji końcowej zatem Pionier zajął 2.miejsce, kosztem Orła Kozy I. Podium uzupełnił Orzeł Kozy II, a na ostatnim niechlubnym miejscu znaleźli się młodzi piłkarze Soły Kobiernice.

Kolejność końcowa turnieju o Puchar Posła Rzeczpospolitej Polskiej Jacka Falfusa:
1. Orzeł Kozy I (+11)
2. Pionier Pisarzowice (+5)
3. Orzeł Kozy II
4. Soła Kobiernice