Już tylko jeden z kompletem zwycięstw

W 4. kolejce KEEZA A-klasy Bielsko-Biała doszło do przetasowań na szczycie tabeli. Samodzielnym liderem w tych rozgrywkach zostały rezerwy GLKS-u Sferanet Wilkowice, które jako jedyne legitymują się po czterech spotkaniach kompletem punktów.

Zatrzymali "marsz" i... czują niedosyt
Po ostatnich wynikach, "Trójka" Podbeskidzia Bielsko-Biała wydawała się być faworytem spotkania z KS-em Bystra. Tego statusu bielszczanie jednak nie potwierdzili na placu gry. Mało tego, to ekipa z Bystrej była tą drużyną, która mogła czuć niedosyt po końcowym gwizdku sędziego. Wszak bystrzanie prowadzili 1:0, nie wykorzystali rzutu karnego i stracili gola w samej końcówce. - Bardziej uważam, że straciliśmy dwa punkty niż jeden zyskaliśmy. Z przebiegu meczu może nie byliśmy lepsi, ale spotkanie bardziej układało się po naszej myśli. Na pewno kibice zobaczyli ciekawe widowisko - komentuje prezes KS-u, Jakub Habdas

Samodzielny lider
Wobec powyższego rezultatu, pozostała tylko jedna ekipa z kompletem zwycięstw. Samodzielnym liderem bielskiej A-klasy jest obecnie "Dwójka" GLKS-u Sferanet Wilkowice, która w miniony weekend cieszyła się z czwartej wygranej w tym sezonie, a wyższość wilkowiczan uznać musiał Sokół Hecznarowice. - Rezerwy GLKS-u wyrastają na jednego z liderów w naszej A-klasie. Jest to pozytywne zaskoczenie, bo pamiętamy poprzedni sezon w ich wykonaniu. To jednak młoda drużyna, z nowym trenerem w postaci Daniela Kasprzyckiego i kibicujemy im cały czas - przekonuje sternik piłkarzy z Bystrej.

Za ciosem nie poszli
W miniony weekend LKS Ligota pokonała Zaporę Porąbka 4:0. Wciąż bez ligowych punktów pozostaje Żar Międzybrodzie Bialskie i Iskra Rybarzowice. Drużyny te musiały uznać kolejno wyższość Orła Kozy i Zamka Grodziec Śląski. Pionier Pisarzowice po ubiegłotygodniowym przełamaniu nie poszedł za ciosem i przegrał z Przełomem Kaniów w stosunku 1:5. Dla kaniowian było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. -Tutaj wynik był dla mnie niespodzianką. Przełom grał jednak w przewadze większość meczu po czerwonej kartce Pioniera i to wykorzystał z zimna krwią. Żar w tym sezonie z kolei nie może zaskoczyć. Odszedł król strzelców oraz trener. Warto też jednak zauważyć dobrą postawę Orła na początku sezonu - ocenia prezes Habdas.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 4. kolejki KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
Orzeł Kozy - Żar Międzybrodzie Bialskie 5:2 (2:2)
Zamek Grodziec Śląski - Iskra Rybarzowice 5:0 (2:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała III - KS Bystra 1:1 (0:0)
Przełom Kaniów - PIONIER PISARZOWICE 5:1 (3:0)
GLKS Sferanet Wilkowice II - Sokół Hecznarowice 3:0 (1:0)
LKS Ligota - Zapora Porąbka 4:0 (2:0)
LKS Czaniec - Zapora Wapienica 3:1 (2:1)

Tabela KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
5 - Wojciech Waluś (Orzeł Kozy)