Kto po mistrzostwo bez głównego faworyta?

Uważana przed startem rozgrywek za jednego z głównych faworytów do mistrzostwa w bielskiej A-klasy - "Dwójka" Rekordu opuściła szeregi tych rozgrywek. Podsumowując 5. kolejkę z trenerem Przełomu Kaniów - Wiesławem Kucharskim, szukamy odpowiedzi na pytanie widniejące w tytule.

W końcu!
Siłę i jakość zespołu z Kaniowa nikt nigdy nie kwestionował. Każdą drużynę prędzej czy później dopada "dołek". Być może lepiej, iż Przełomowi przypadł on na początku zmagań? W szeregach drużyny z Kaniowa nastąpiło przełamanie. Podopieczni naszego rozmówcy zwyciężyli nad Sokołem Buczkowice 2:0. - Mieliśmy problemy kadrowe przed tym meczem, ale mimo to udało nam się przechylić szalę zwycięstwa. Mieliśmy sporo sytuacji strzeleckich. Czy już zażegnaliśmy kryzys? Chyba jeszcze nie, następne tygodnie to pokażą. Po spotkaniu z Sokołem widoczne było jednak zadowolenie wśród naszych chłopaków. I bardzo dobrze, takiego meczu potrzebowaliśmy - mówi trener Przełomu, Wiesław Kucharski.

Beniaminek ze spadkowiczem zgodny
Na pochwałę - po raz kolejny - zasługują zawodnicy z Bronowa. Tamtejszy Rotuz w miniony weekend zatrzymał na własnym terenie spadkowicza z "Okręgówki", remisując z GLKS-em 3:3. Po pierwsze trzy punkty sięgnęli z kolei zawodnicy z Bystrej pokonując Beskid 3:1. - GLKS zaskakuje mnie na minus póki co. Wydawało mi się, że będzie to wiodący zespół, lecz Rotuz bardzo mi się podobał po ostatnim mecz z nami. W Bronowie mają naprawdę fajny zespół. Co do Wilkowic sądzę, że podobnie jak Przełom, w końcu zaskoczą, a wtedy będzie ciężko ich pokonać - ocenia Kucharski.

Faworyt?
Na czele bielskiej A-klasy z dorobkiem kompletu punktów, plasuje się obecnie Pionier. Identyczną ilość punktów co pisarzowiczanie zgromadzili na swoim koncie "Rezerwiści" MRKS-u, lecz mają oni o jedno spotkanie rozegrane więcej. Obie ekipy zaliczą miniony weekend do udanych. Drużyna z Pisarzowic wygrała z zespołem z Międzyrzecza 3:1, a czechowiczanie rozbili Zaporę 7:3. Czy ta dwójka będzie stanowić o sile tych rozgrywek? - Ja twierdzę, że nie ma głównego kandydata obecnie do awansu. Najpoważniejszym kandydatem mogą być rezerwy MRKS-u, jeśli wciąż będą grać zawodnicy z pierwszej drużyny. Pionier również jest solidny i będzie się oczywiście liczyć, ale grać o awans może teraz każdy - stwierdza Kucharski.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 5. kolejki:
Rotuz Bronów - GLKS Wilkowice 3:3 (1:2)
PIONIER PISARZOWICE - KS Międzyrzecze 3:1 (2:1)
Beskid Godziszka - KS Bystra 1:3 (0:1)
Sokół Buczkowice - Przełom Kaniów 0:2 (0:1)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Sokół Hecznarowice 1:4 (1:0)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Zapora Wapienica 7:3 (5:1)
Soła Kobiernice - pauza

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
7 - Mateusz Wajdzik (MRKS II Czechowice-Dziedzice)