Kubica: W wieku 54 lat odkryłem, że największe emocje w moim życiu wzbudza chęć wygranej

Nadchodzi inauguracja rundy wiosennej w KEEZA A-klasie Bielsko-Biała! Kolejkę oznaczoną numerem 14. zapowiadamy wraz z charyzmatycznym trenerem Iskry Rybarzowice, Dariuszem Kubicą.

- Mając 54 lata odkryłem, że największe emocje w moim życiu wzbudza chęć wygrania meczu i tak też jest w przypadku meczu z Sokołem. Odkryłem moje DNA, choć przez to w życiu straciłem wiele. Co warto zaznaczyć w kontekście mojej drużyny, dołączył do nas mój wychowanek, Szymon Niemczyk, który postanowił pomóc swojemu trenerowi. Nie miał w tym interesu, mógł iść grać wszędzie indziej - wzruszyłem się, kiedy podjął tę decyzję. Historia jak z filmu.

Kibicuje tradycji, oddanym działaczom, którzy są w Pionierze od lat. Nie kibicuję Podbeskidziu, choć gramy z nimi trzeci mecz i mogą się rozwścieczyć za te słowa. Chciałbym jednak, aby Dawid pokonał Goliata!

Zapora i KS Bystra - tu namyśl przychodzi mi jedno hasło: niech się dzieje wola nieba. Niech obie ekipy ambitnie walczą, niech się zadzieje!

Mam wielki sentyment do Orła. Dwa razy byłem trenerem tej drużyny, teraz prowadzi ją waleczny zawodnik, Marcin Stefanowicz, także kibicuje kozianom w starciu z LKS-em Ligota. W Orle od lat działa postać, którą warto docenić. Mowa tu o gospodarzu, Piotrze Jaroszu, którego serdecznie pozdrawiam. On i jego siostra wkładają sporo serca w funkcjonowanie tego klubu. Takich ludzi trzeba doceniać.

W tej kolejce kibicuję drużynom przyjezdnym i dlatego też trzymam kciuki za Zaporę Porąbka, której byłem trenerem,w meczu z Zamkiem. Boisko drużyny z Porąbki jest pięknie położone. Okoliczne widoki, woda, bar - choć ja już nie piję od 5 lat, jedynie wodę z cytryną. Lubię jednak tę okolicę!

Może niektórych zaskoczę, ale kibicuję Żarowi! Zespół z Międzybrodzia również ma obiekt pięknie położony, u podnóża góry, woda, jezioro, plaża - lubię tam spędzać czas. Dla prezesa LKS-u jednak wielki szacunek! Pan Waligóra dowodzi oddziałom karetek w Bielsku, które ratują życia ludzi. Sporo osób to docenia.

BKS miał Piotra Czaka, Podbeskidzie Grzegorza Więzika, a Przełom Roberta Jurczygę. Zawsze z uznaniem patrzyłem na tego zawodnika. Z Kaniowem związany jest również trener Kucharski, którego pozdrawiam. Przełom ma także super kibiców, których mile wspominam i dopinguję ten zespół w starciu z rezerwami GLKS-u.

źródło: sportowebeskidy.pl

14. kolejka KEEZA A-klasa Bielsko-Biała

(1) Podbeskidzie Bielsko-Biała III - Pionier Pisarzowice (12)

Stadion Zapory w Wapienicy, ul. Jaworzańska 120

sobota, 24 marzec 2024 r.

Sędziowie (KS Bielsko-Biała):
Główny:Mateusz Długosz
Asystent 1: Łukasz Glądys
Asystent 2: Nikodem Bryzek

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2023/2024 (A-klasa, jesień) Pionier Pisarzowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała III 1:3

Forma zespołów:
Podbeskidzie Bielsko-Biała III:
05.11.2023 r. (dom) Zapora Porąbka 3:0
29.10.2023 r. (wyjazd) LKS Ligota 6:1
22.10.2023 r. (dom) Przełom Kaniów 4:0
14.10.2023 r. (wyjazd) Orzeł Kozy 2:0