Podsumowanie zimowego okresu prygotowawczego seniorów

Za naszymi seniorami zimowy okres przygotowawczy, a już w najbliższy weekend czeka ich inauguracja rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała. Podopieczni Łukasza Nycza mają za soba raczej spokojną zimę i z optymizmem przystąpią do pierwszego pojedynku ligowego z Podbeskidziem III Bielsko-Biała.

Pod znakiem stabilizacji w drużynie naszych seniorów, upłynęła nam tegoroczna zima i okres przygotowawczy przed startem rundy wiosennej obecnego sezonu. Szkoleniowiec Łukasz Nycz będzie miał w drugiej części kampanii do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników co jesienią, praktycznie bo z drużyny odeszli jedynie Michał Majtyka przenoszący się do Orła Kozy oraz Patryk Walczyk, który wybrał kierunek na Sokół Hecznarowice. Tak, czy owak, miniona już zima była dośc spokojna dla naszych seniorów, którzy w trakcie ligowej przerwy rozegrali cztery spotkania sparingowe, w których wszystkie zakończyli swoim zwycięstwem. Pionier kontynuuje zatem solidną pracę wykonywaną w ostatnich miesiącach, gdyż wliczając w to jesienne występy oraz potyczki sparingowe, jest niepokonany od sześciu meczy (pięć zwycięstw i jeden remis). Czy uda się kontynować dalej tą serię okaże się już w najbliższy weekend, a zadanie to będzie bardzo trudne, gdyż nasi seniorzy w delegacji zmierzą się z aktualnym liderem rozgrywek - Podbeskidziem Bielsko-Biała III.

Ciekawostki:
- nasi seniorzy tej zimy rozegrali łącznie cztery sparingi, wszystkie okazały się zwycięskie;
- szkoleniowiec postawił na stablizację, gdyż w kadrze drużyny nie znalazła się żadna nowa twarz, ;
- dwóch zawodników z kolei postanowiło opuścić szeregi Pioniera, Michał Majtyka udał się do Orła Kozy a Patryk Walczyk do Sokoła Hecznarowice;
- rundę wiosenną na boiskach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała Pionier zainauguruje wyjazdowym pojedynkiem z trzecią drużyną pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Wyniki sparingów:
- Solavia Grojec 4:2
- Nadwiślan Góra 5:1
- LKS Bulowice 5:1
- Soła Łęki 5:4

Bilans sparingów: 4 zwycięstwa; bramki: 19-8
Najlepsi strzelcy: 3 bramki - Krystian Zacny, Robert Nycz, Wojciech Kasolik

Transfery:
Przyszli: -
Odeszli: Michał Majtyka (Orzeł Kozy), Patryk Walczyk (Sokół Hecznarowice)

Kadra na rundę wiosenną sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała: