Mistrz znany. A co z resztą?

Za nami przełomowy weekend bowiem poznaliśmy mistrza bielskiej A-klasy. Można rzec, że GKS Czarni Jaworze dopełnili formalności, jednak to nie koniec wrażeń jakie zapewniła nam 22. kolejka, którą analizujemy wraz z szkoleniowcem Iskry Rybarzowice - Romanem Mordarskim.

Awans kwestią czasu
GKS Czarni Jaworze ostatnimi czasy nie zachwycali tracąc punkty z dużo niżej notowanymi rywalami, tak więc wynik meczu z dobrze spisującą się drużyną z Międzyrzecza był lekką niewiadomą. Mniej jednak lider "zniszczył" swojego rywala aż 10:0 dzięki czemu zapewnił sobie awans do PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej na sześć meczów przed końcem rozgrywek. - Cóż, chyba nie jest to żadną niespodzianką. Awans dla Czarnych był tylko kwestią czasu. Szeroka kadra myślę, że była kluczowym czynnikiem do sukcesu, gdyż tego zazwyczaj brakuje klubom na tym szczeblu rozgrywkowym. Gratuluję trenerowi Tomaszowi Dulebie, który jest mi bardzo dobrze znany i życzę powodzenia w Okręgówce - komentuje szkoleniowiec Iskry Rybarzowice Roman Mordarski.

Nikt nie chce spaść
Walka o awans zakończona, lecz ciągle niewiadomą pozostaje kwestia spadku, ponieważ wszystkie drużyny z dołu tabeli ambitnie walczą w tym też drużyna naszego dzisiejszego rozmówcy, która pokonała Beskid Godziszkę 3:2. Nie pomogła jednak ta wygrana Iskrze Rybarzowice w odbiciu się od dna, bowiem swoje mecze wygrały również drużyny z Mazańcowic oraz Bystrej. - Robi się dosyć ciasno na dole. Cieszą trzy punkty w meczu z ekipą z Godziszki. Główną naszą siłą była konsekwencja. Przegrywaliśmy do połowy 1:2, lecz dzięki determinacji chłopaków udało się doprowadzić do rezultatu 3:2, a więc kwestia spadku ciągle pozostaje otwarta - klaruje trener.

Walka o podium trwa
Otwartą pozostaje również kwestia obsadzenia podium. Tu prym wiodą drużyny z Bestwinki oraz Pisarzowic, które w ubiegły weekend spotkały się na placu gry. Minimalnie lepsza okazała się KS Bestwinka, która pokonała Pioniera 1:0. Inny kandydat do miejsca na "pudle" - Sokół Buczkowice - przegrał z "dwójką" MRKS-u i oddalił się tym samym od czołówki. - Drużyna z Pisarzowic gra bardzo dobrą piłkę, choć ostatnimi czasy ich rezultaty przypominają taką sinusoidę. Nie chcę tu typować, lecz sądzę, że to ona koniec końców zajmie miejsce zaraz po Czarnych Jaworze - ocenia Mordarski.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 22. kolejki:
GKS Czarni Jaworze - KS Międzyrzecze 10:0 (4:0)
Beskid Godziszka - Iskra Rybarzowice 2:3 (2:1)
Sokół Buczkowice - MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:3 (1:1)
Zapora Porąbka - Przełom Kaniów 2:0 (1:0)
KS Bystra - Zapora Wapienica 5:2 (3:0)
KS Bestwinka - Pionier Pisarzowice 1:0 (1:0)
Soła Kobiernice - LKS Mazańcowice 0:1 (0:1)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy::
14 - Radosław Folek (KS Międzyrzecze)