Walka o podium trwa. Hit w Pisarzowicach

Runda wiosenna w rozgrywkach bielskiej A-klasy jest już na półmetku. Do końca sezonu pozostało zaledwie pięć meczów. Najbliższą 23. kolejkę zapowiadamy wraz ze szkoleniowcem Zapory Wapienica - Jakubem Budzichem.

Podium mało realne
Drużyna naszego rozmówcy aktualnie zajmuje 6. miejsce w tabeli. Zespół z Wapienicy miał ambicje na podium, jednak ten cel obecnie wydaje się mało realny. W ostatnim meczu Zapora uległa ekipie z Bystrej 2:5, która dzięki tym trzem punktom znacznie odbiła się od dołu tabeli. Teraz zawodników z Wapienicy czeka spotkanie z Sokołem Buczkowice. - Jesteśmy mocno nastawieni na walkę w tym spotkaniu. Chcemy zmazać plamę po ostatniej porażce, gdzie rywal trafił na odpowiedni czas, kiedy nie byliśmy w optymalnej formie. Dobrze byłoby w końcu odczarować własne boisko i wygrać u siebie - klaruje szkoleniowiec Zapory Wapienica - Jakub Budzich.

Hit kolejki
Na hit kolejki kreśli się spotkanie dwóch bardzo silnych drużyn - Pioniera Pisarzowice oraz KS Międzyrzecza. Ta druga ciągle pozostaje w walce o podium, więc stawka tego meczu jest niebagatelna. Niemniej interesująco zapowiada się spotkanie "dwójki" MRKS-u z zespołem z Bestwinki, Ciekawy również może być mecz GKS-u Czarnych Jaworze z Sołą Kobiernice. Lider, który ma już mistrzostwo w kieszeni, lecz z pewnością nie zamierza jeszcze odpuszczać. - Mężczyznę poznaje się po tym jak kończy. Czarni z pewnością nie będą chcieli pozwolić sobie na obniżenie lotów. Co do hitu kolejki, myślę, że drużyna z Międzyrzecza będzie chciała się zrehabilitować po ostatniej porażce 0:10 z Czarnymi Jaworze i to oni wygrają spotkanie z Pionierem - ocenia trener.

Bezpośrednie starcie outsiderów
Na dole tabeli, gdzie jest bardzo "ciasno" ciągle wszystko jest możliwe. W ten weekend zmierzą się dwie drużyny którym w oczy zagląda widmo spadku, a mianowicie Iskra Rybarzowice oraz KS Bystra. Oba zespoły w ostatnich meczach złapały "wiatr w żagle" przez co w tym spotkaniu na pewno nie zabraknie emocji. Inni kandydaci do spadku również nie będą mieć łatwo. Beskid Godziszka mierzyć będzie się z Przełomem Kaniów a drużyna z Mazańcowic podejmować będzie Zaporę Porąbka. - Na pewno spotkanie drużyn z Rybarzowic i Bystrej będzie jednym z najciekawszych w tej rundzie. Oba zespoły ostatnimi czasy są w formie. Mecz toczyć się będzie w Rybarzowicach na specyficznym boisku więc myślę, że miejscowa Iskra będzie górą - mówi Budzich.

źródło: sportowebeskidy.pl

23. kolejka bielskiej A-klasy

(3) Pionier Pisarzowice - KS Międzyrzecze (5)

sobota, 27 maja 2017 r.