Orzeł kolejnym sparingowym rywalem

Swój drugi mecz w przeciągu ostatnich czterech dni rozegrają nasi seniorzy podczas letnich przygotowań przed nowym sezonem. We wtorkowe po południe podopieczni Zbigniewa Wydry na boisku w Pisarzowicach o godzinie 18:00 podejmą występującego na co dzień w B-klasie - Orła Kozy.

Nasz kolejny sparingowy rywal tego lata pożegnał się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem Dariuszem Kubicą, a jego miejsce zajął doskonale nam znany Jarosław Krystian. Niewątpliwie misji której się podjął jest bardzo trudna, gdyż kozianie już od dwóch sezonów tułają się w B-klasie a w perspektywie nie widać większych szans na promocję do wyższej ligi. Pokazał to chociażby miniony sezon, w którym Orzeł uplasował się dopiero na 8. miejscu i zdecydowanie ustępował najlepszym zespołom w stawce. W klubie doszli jednak do wniosku, że najlepszym na takie wyniki lekarstwem będzie stopniowe wprowadzanie młodzieży do pierwszej drużyny. Nie brakuje oczywiście również tych najbardziej doświadczonych zawodników jak Radosław Stefko, czy Jakub Honkisz.

Nasi seniorzy po premierowym sparingu tego lata z wymagającą ekipą z Żabnicy, tym razem zmierzą się z zespołem o mniejszym potencjale. Będzie to zapewne zatem okazja dla szkoleniowca Zbigniewa Wydry do dania szansy zawodnikom, którzy mogą zawalczyć jeszcze o miejsce w podstawowym składzie na najbliższy sezon. W porównaniu do sobotniego spotkania, tym razem trener będzie miał do dyspozycji Łukasza oraz Roberta Nyczów, a także Damiana Łatkę. Zabraknie natomiast wciąż przebywającego na urlopie Piotra Surwiłły.

Mecz sparingowy
wtorek, 25 lipca 2017 r., godz. 18:00